Raków Częstochowa jako pierwszy klub sportowy udostępnia płatności w kryptowalutach za bilety na mecze

Dzisiaj przedstawiciele zondacrypto i Rakowa Częstochowa ogłosili udostępnienie możliwości płacenia kryptowalutami za bilety na mecze Mistrza Polski za pośrednictwem bramki płatniczej zondacrypto pay. Docelowo integracja obejmie również produkty w FanStore, oficjalnym sklepie Rakowa Częstochowa.

– Kryptowaluty jako technologia mają ogromny potencjał. To m.in. świetny środek płatniczy, który zapewnia wygodę zarówno konsumentom, jak i przedsiębiorcom. A Polacy są otwarci na nowoczesne metody płatności. Szybko przyjęły się u nas narzędzia takie jak BLIK czy płatności zbliżeniowe. Kryptowaluty jako środek płatniczy to kolejny etap ery cashless. Integracją z systemami Rakowa chcielibyśmy zachęcić kibiców Mistrza Polski do odkrywania możliwości związanych z korzystaniem z cyfrowych aktywów – komentuje Przemysław Kral, CEO zondacrypto.

 

– Chciałem podziękować zondacrypto za dotychczasową współpracę i powiedzieć, że bardzo ważne ogólnie dla piłki nożnej jest to, żeby nowoczesne firmy, szczególnie technologiczne pracowały z piłką. Nasza współpraca z Zondą trwa już cztery miesiące i feedback, który dostajemy pokazuje, że praca z nami nie jest tylko wizerunkowa, ale realnie przekłada się na biznes. To jest ogromna wartość, że praca sponsoringowa z Rakowem przynosi wymierne efekty. Po meczu z FC Kopenhagą Zonda odnotowała duże przyrosty w Chinach, co pokazuje że Raków wzbudza już globalne zainteresowanie – mówi Piotr Obidziński, prezes Rakowa Częstochowa.

 

Podczas konferencji prasowej ogłoszono również poszerzenie partnerstwa strategicznego między Rakowem Częstochowa a zondacrypto. Logotyp giełdy kryptowalut pojawi się na ramionach koszulek zawodników podczas wszystkich meczów o Puchar Polski.

 

zondacrypto pay funkcjonuje na rynku od 2017 roku i oferuje bramkę płatniczą online obsługującą kryptowaluty, jak również terminale do wykorzystania w lokalach stacjonarnych. W ofercie firmy znajduje się również automatyczna konwersja cyfrowych aktywów do wybranej waluty tradycyjnej, jak np. euro, co upraszcza rozliczenia z partnerami i prowadzenie księgowości. Z usług zondacrypto pay aktywnie korzysta około 200 podmiotów z całego świata. Za bilety na mecze Rakowa będzie można zapłacić w walutach takich jak: ETH, TRX, DOGE, USDT, DASH, LTC, XRP czy LSK. Klienci płacący coinami takimi jak XRP czy TRX mogą liczyć na sfinalizowanie transakcji w kilka sekund.

 

Jak podkreślają przedstawiciele zondacrypto, Raków Częstochowa nie płaci prowizji od transakcji dokonywanych kryptowalutami. Dla sponsora strategicznego klubu to okazja do edukacji o możliwościach związanych z tą technologią. 

 

W ubiegłym roku na całym świecie wartość płatności kryptowalutowych dokonywanych przez bramki takie jak zondacrypto pay wyniosła 1,19 mld dolarów, a do 2029 roku ma rosnąć o 17 proc. rok do roku.

 

O zondacrypto:

zondacrypto to scentralizowana giełda kryptowalut założona w 2014 roku w Polsce i będąca obecnie największą platformą kryptowalutową w Europie Środkowo-Wschodniej, licencjonowaną w Estonii, Włoszech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Użytkownicy platformy mogą dokonywać transakcji w ponad 70 kryptowalutach w parach z tradycyjnymi walutami i kryptowalutami (EUR, GBP, USD i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Platforma ma ponad milion użytkowników.