Raków Częstochowa otwiera sekcję kobiecą

Raków Częstochowa otwiera sekcję kobiecą. W poniedziałek doszło do podpisania listu intencyjnego, na mocy którego Czerwono-Niebiescy przejmą sekcję kobiecą klubu UKS GOL Częstochowa.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie RKS-u Raków klub UKS GOL reprezentował prezes Włodzimierz Seifryd, który nie krył zadowolenia z podpisania listu intencyjnego - Pomysł, aby Raków przejął sekcję kobiecą pojawił się już w 2005 roku, ale ze względu na kłopoty finansowe RKS-u musieliśmy ten temat odłożyć w czasie. Teraz w końcu udało się podpisać list intencyjny. Życzę Rakowowi wszystkiego co najlepsze i oczywiście pozostaję do dyspozycji klubu i chętnie służę pomocą.

 

- Bardzo się cieszę, że udało się nam dojść do porozumienia. Dodatkowo ważne jest to, że projekt ten trafia do Akademii i będzie nadzorowany przez pana dyrektora Marka Śledzia co gwarantuje najwyższy poziom szkolenia. Mam nadzieję, że wkrótce nawiążemy do licznych sukcesów, jakie UKS GOL odnosił w przeszłości - tak z kolei poniedziałkowe wydarzenie podsumował prezes Wojciech Cygan. 

 

Koordynatorką sekcji kobiecej Rakowa została pani trener Magdalena Kapała, która ostatnio była szkoleniowcem w Tomaszowskiej Manufakturze Futbolu. - Mój pierwszy kontakt z Akademią Rakowa miał miejsce kilka miesięcy temu, kiedy przebywałam tutaj na stażu. Przy tej okazji rozmawiałam z dyrektorem Markiem Śledziem na temat otwarcia w Akademii sekcji kobiecej. Szybko doszliśmy do konsensu i stąd obecność mojej osoby w strukturach Akademii Raków.

 

Wraz z podpisaniem listu intencyjnego ruszył także nabór do sekcji kobiecej. - Na początek rozpoczniemy szkolenie w rocznikach 2009, 2010 i 2011. Rozpoczynamy również nabór do rocznika 2012, tak abyśmy mieli ciągłość szkolenia. Wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów, którzy chcą, aby ich córki wzięły udział w naborze zapraszam do bezpośredniego kontaktu za pośrednictwem maila: [email protected] oraz pod numerem telefonu 606 916 137 - informuje trener Magdalena Kapała. 

 

O starcie projektu mówił także dyrektor Akademii Marek Śledź: -  Ponad rok trwały rozmowy z prezesem Seifrydem na temat tej współpracy. Wprowadzając projekt piłki kobiecej do Akademii pracowaliśmy tak, aby od początku być odpowiednio przygotowanym pod względem szkoleniowym i organizacyjnym. Cieszę się podwójnie, bo kategorie jakie towarzyszą rozwojowi piłki nożnej na świecie prowokują do tego, aby w klubach zawodowych pojawiały się sekcje kobiece. Mam również nadzieję, że będziemy nawiązywać do sukcesów, jakie Gol odnosił w przeszłości.