Raków Częstochowa U-9 zwyciężył w Tadex Cup 2022

Za nami 4. edycja turnieju Tadex Cup, stanowiącego jednocześnie XI Memoriał im. Jana Basińskiego. W rywalizacji ośmiu drużyn z rocznika 2014 najlepsi okazali się Czerwono-Niebiescy. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i wartość szkoleniowa.

Tadex Cup 2022 rozpoczął się w niedzielę 28 sierpnia, punktualnie o 10:30. Turniejowi od samego początku towarzyszyła słoneczna aura i wesoła atmosfera, nakręcana przez DJ-a Ucho.  

 

Inauguracją rozgrywek były przemowy właściciela firmy Tadex – Roberta Piłata – oraz syna śp. Jana Basińskiego – Grzegorz Basińskiego. Później doszło do prezentacji drużyn i harmonogramu dnia, a następnie młodzi piłkarze rozpoczęli walkę o zwycięstwo w Tadex Cup i XI Memoriale im. Jana Basińskiego. 

 

Stawkę podzielono na dwie grupy skladające się z czterech zespołów, a mecze rozgrywane były w długości 2x15 minut. W grupie A od samego początku prym wiedli Czerwono-Niebiescy, którzy rywalizowali równolegle z grającą w grupie B Wisłą Kraków. 

 

Po zakończeniu fazy grupowej, uczestnicy turnieju udali się na obiad i krótką przerwę. W tym samym czasie w dmuchanym boisku rozegrano mecz Kobiety - Mężczyźni, a z głośników do dobrej zabawy nawoływała taneczna muzyka. 

 

Po południu nad Częstochową zgromadziły się ciemne chmury. Finałowa faza turnieju przebiegła w strachu przed deszczem, który tego dnia na szczęście nie zrujnował dobrej zabawy.  

 

W meczu, którego stawką było główne trofeum, spotkał się Raków Częstochowa z Wisłą Kraków. W finale zwyciężyła drużyna Rakowa U-9, prowadzona przez Radosława Wernera i Artura Blaucika. 

 

W tegorocznym Tadex Cup nie zabrakło krwi, potu, łez i radości.  Nie wynik jednak był najważniejszy, a współzawodnictwo z rówieśnikami i uśmiech na ustach dzieci. Turniej przebiegał bardzo sprawnie, a każda drużyna prezentowała odpowiednią jakość i kulturę.  Zespoły dziewięciolatków rywalizowały na wysokim poziomie. Ich rodzice dopingowali swe pociechy i spędzili przy Limanowskiego bardzo przyjemną niedzielę.  

 

 

 

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są TUTAJ. Zapowiedziano już takze kolejną edycję imprezy.