Raków Częstochowa U15 awansował do Centralnej Ligi Juniorów!

Raków Częstochowa U15 pokonał na wyjeździe 8:0 Progres Gorzów Wielkopolski U15 w rewanżowym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Czerwono-Niebiescy zapewnili sobie tym samym prawo gry na centralnym szczeblu rozgrywek.

W pierwszym meczu tych zespołów podopieczni trenera Adama Studnickiego pokonali gorzowian aż 10:0. We wtorkowym rewanżu nie było mowy o odpuszczaniu, a nasza drużyna od początku narzuciła rywalowi swój styl gry.

W 10. minucie wynik meczu otworzył Miłosz Rogula, wykorzystując podanie Olgierda Adamczyka. Cztery minuty później Rogula drugi raz wpisał się na listę strzelców. Czerwono-Niebiescy stale atakowali bramkę Progresu i w pierwszej połowie zdobyli jeszcze dwie bramki. Gorzowskiego golkipera pokonali także w 20. minucie Dawid Brzeziński i Konrad Wachowicz w 40. minucie. Na przerwę częstochowska młodzież schodziła z czterobramkowym prowadzniem.

Po przerwie zawodnicy Rakowa zdobyli kolejne cztery gole. W 46. minucie swoje drugie trafienie zanotował Konrad Wachowicz. Nasz zespół podkręcił tempo jeszcze bardziej i w ostatnich kilkunastu minutach trzykrotnie podwyższał prowadzenie. Najpierw w 64. minucie zrobił to Miłosz Rogula, potem w 67. minucie Maciej Żurawski, a końcowy wynik w 75. minucie ustalił Miłosz Rogula. Nasz napastnik w dwumeczu z Progresem Gorzów Wielkopolski zdobył imponujące 9 bramek!

Raków Częstochowa U15 wygrał dwumecz barażowy z Progresem Gorzów Wielkopolski aż 18:0. Drużyna trenera Adama Studnickiego potwierdziła swoją dobrą dyspozycję z rozgrywek ligowych. Tym samym dzięki ciężkiej pracy na wiosnę zagra ona w Centralnej Lidze Juniorów. Gratulujemy!

Progres Gorzów Wielkopolski U15 - Raków Częstochowa U15 0:8 (0:4)

Bramki: Miłosz Rogula (4x), Konrad Wachowicz (2x), Dawid Brzeziński, Maciej Żurawski

Raków: Suchecki (41. Rajczykowski) - Brzeziński, Józefczyk, Kabaj (55. Filipiak), Kołbasiuk (69. Garczarek), Napieraj, Pałuczak (55. Żurawski), Radomski (47. Adamczyk), Rogula (69. Odrzywolski), Wachowicz (65. Janczak), Woźniak