Raków Częstochowa U17 z awansem do Centralnej Ligi Juniorów!

Raków Częstochowa U17 pokonał w meczu rewanżowym na wyjeździe Stilon Gorzów Wielkopolski U17 3:1 i zapewnił sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów!

Pierwsze spotkanie obu zespołów, rozegrane w sobotę w Częstochowie, zakończyło się zwycięstwem Czerwono-Niebieskich 2:0. Naszą drużynę we wtorkowym rewanżu czekała walka o przypieczętowanie awansu.

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach na prowadzeniu byli zawodnicy Stilonu Gorzów Wielkopolskiego, którzy w jednej z akcji pokonali naszego bramkarza. Podopieczni trenera Filipa Raczkowskiego pokazali charakter po przerwie, odrabiając stratę z nawiązką. Najpierw do wyrównania doprowadził w 70. minucie Krystian Szymocha. Prowadzenie Rakowowi dał w 85. minucie Kamil Kanior, a pieczęć na zwycięstwie w barażowym dwumeczu postawił w 90. minucie Kamil Chiliński. Czerwono-Niebiescy po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zapewnienia sobie gry w Centralnej Lidze Juniorów.

Raków Częstochowa U17 pokonał w dwumeczu 5:1 Stilon Gorzów Wielkopolski i na wiosnę zagra na centralnym szczeblu rozgrywek. To nagroda za ciężką pracę, jaką wykonał cały zespół i sztab szkoleniowy. Gratulujemy!

Stilon Gorzów Wielkopolski U17 - Raków Częstochowa U17 1:3 (1:0)

Bramki dla Rakowa: Krystian Szymocha, Kamil Kanior, Kamil Chiliński

Raków: Mądrzyk - Kuszaj, Cierpiał, Błasik, Szymocha, Bęben (83. Rygiel), Kucharczyk, Krysik (72. Kubik), Cuber (50. Kanior), Kaczmarek (61. Zubrzycki), Chiliński