Raków Częstochowa - Warta Poznań 2:0

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Raków Częstochowa pokonał Wartę Poznań 2:0.

Spotkanie z rywalem z Fortuna 1 Ligi rozpoczęło się od dwóch groźnych sytuacji. Najpierw minimalnie niecelnie uderzali poznaniacy, a chwilę później po strzale Musiolika piłka wyszła na rzut rożny. W pierwszej połowie obraz gry przypominał ten, do jakiego Raków przyzwyczaił swoich kibiców w rundzie jesiennej. Czerwono-niebiescy długo utrzymywali się przy piłce, a rywale zmuszeni byli do obrony i swoich szans szukali w stałych fragmentach gry i kontratakach. Warcie udało się nawet raz pokonać Jakuba Szumskiego, jednak wcześniej arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał. W 25. minucie Maciej Domański wykorzystał nieporozumienie między zawodnikami Warty ubiegł bramkarza Adriana Lisa i zdobył gola. 9 minut później było już 2:0. Igor Sapała rozpoczął akcję naszej drużyny, przebiegł z piłką od połowy boiska do pola karnego rywali, a następnie podał do Domańskiego. Nasz pomocnik technicznym strzałem ponownie pokonał golkipera Warty. W końcówce pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Andrzej Niewulis, ale tym razem Lis popisał się bardzo dobrą interwencją.

Po zmianie stron na boisku oglądaliśmy prawie w całości zmienioną jedenastkę. Na placu gry pozostał jedynie Jakub Szumski. W 56. częstochowianie znów stanęli przed szansą. Marcin Listkowski podał do Patryka Kuna, ten zdecydował się dośrodkować do niepilnowanego Adama Czerkasa, jednak w ostatniej chwili piłkę zdołał przeciąć wracjący obrońca Warty. Z kolei niespełna 25 minut przed końcem spotkania trener Marek Papszun dokonał jedynej zmiany w drugiej połowie. Za Jakuba Szumskiego na placu gry pojawił się Kacper Trelowski (rocznik 2003) z Akademii Raków. Nasz młody bramkarz debiut w seniorskiej drużynie Rakowa może uznać za udany, bowiem dwukrotnie popisał się interwencjami, które uchroniły nasz zespół przed stratą gola. Ostatecznie do końca spotkania wynik się nie zmienił i nasz zespół pokonał Wartę 2:0.

Sobotnim sparingiem Raków zakończył obóz w Jarocinie. Czerwono-niebiescy przez najbliższe dwa tygodnie będą trenować w Częstochowie, a następnie 3 lutego udadzą się do Turcji na kolejne zgrupowanie.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 2:0 (2:0)

Bramki:
1:0 - Maciej Domański 25'
2:0 - Maciej Domański 34'

Skład Rakowa: Szumski - Kasperkiewicz, Niewulis, Kościelny, Malinowski, Sapała, Noiszewski, Apolinarski, Domański, Szczepański, Musiolik.
II połowa: Szumski (65. Trelowski) - Góra, Petrasek, Krzyżak, Kun, Schwarz, Listkowski, Mondek, Zachara, Michalik, Czerkas.