Raków Częstochowa wraca do Ekstraklasy!

Z wielką dumą i radością możemy to w końcu ogłosić. Podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali w środę Podbeskidzie Bielsko - Biała 2:0, przypieczętowując awans do LOTTO Ekstraklasy. Raków Częstochowa zagra w niej po 21 latach przerwy.

Tegoroczne rozgrywki Fortuna 1 Ligi przebiegają pod dyktando Rakowa Częstochowa. Nasz zespół gra ofensywną, przyjemną dla oka piłkę. Dzięki skutecznej grze częstochowianie wygrali aż 20 z 30 spotkań obecnego sezonu! Mają też na swoim koncie 68 punktów, co czyni ich jednym z najlepiej punktujących zespołów, które w ostatnich latach awansowały do Ekstraklasy.

Na sukces Rakowa pracowało wiele osób. Począwszy od właściciela klubu, Michała Świerczewskiego, aż po osoby dbające o czystość. Każda z nich dołożyła do tego projektu własną cegiełkę i może z dumą głosić nowinę, że w przyszłym sezonie “Czerwono-Niebiescy” zagrają w LOTTO Ekstraklasie.

Osiągnięcie naszego klubu nie byłoby możliwe bez sztabu szkoleniowego, który każdego dnia ciężko pracuje razem z zawodnikami. Na jego czele stoi nie kto inny, jak trener Marek Papszun. Jego załogę tworzy także trener Maciej Kędziorek, trener bramkarzy Maciej Sikorski, asystent trenera Wojciech Makowski, trener przygotowania motorycznego Michał Garnys, trener mentalny Paweł Frelik, kierownik drużyny Piotr Maćkowiak, fizjoterapeuta Wojciech Herman oraz dwóch masażystów: Artur Lampa i Piotr Kowalczyk.

O awans do LOTTO Ekstraklasy na boisku walczyła cała drużyna. Każdy z piłkarzy dawał z siebie wszystko, by krok po kroku zbliżać się do upragnionego celu. Barwy Rakowa Częstochowa w sezonie 2018/2019 reprezentują: Michał Gliwa, Jakub Szumski, Łukasz Góra, Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Jakub Apolinarski, Daniel Bartl, Maciej Domański, Rafał Figiel, Patryk Kun, Marcin Listkowski, Piotr Malinowski, Damian Michalik, Karol Mondek, Karol Noiszewski, Igor Sapała, Petr Schwarz, Miłosz Szczepański, Patrick Eze, Szymon Lewicki, Sebastian Musiolik, Franciszek Wróblewski, Mateusz Zachara. Każdemu z was dziękujemy za emocje i radość, jakiej nam dostarczacie w tym roku. Prosimy o więcej!

Sukces częstochowskiego zespołu nie byłby możliwy bez właściciela klubu, Michała Świerczewskiego, a także rady nadzorczej oraz prezesa Wojciecha Cygana. Dziękujemy także wszystkim pracownikom klubu, którzy każdego dnia poświęcają się Rakowowi.

Nasze wyniki to także dzięki Wam - kibicom, którzy wspieracie swoich ulubieńców w trakcie każdego spotkania zarówno na L83, jak i na wyjeździe. Bez Was stadion nie byłby taki sam, a z Wami tworzymy #RAKÓWKOMPLETNY!

Od ostatniego meczu Rakowa w Ekstraklasie minęło aż 21 lat. W tym czasie nasz klub przeżywał różne - lepsze i gorsze momenty. Cieszymy się jednak, że w 2019 roku powracamy na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce. Jedno możemy obiecać: to dopiero początek!