Raków Częstochowa wspiera kolejną akcję #EkstraPomoc

Kluby PKO BP Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc, tym razem wspierając Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze “Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” funkcjonujące w Częstochowie od ponad 20 lat. W 2000 roku powołało ono do życia specjalistyczną placówkę dla chorych i porzuconych noworodków oraz niemowląt.

Ośrodek świadczy opiekę długoterminową dla dzieci do 4. roku życia, które zostały czasowo lub trwale pozbawione opieki ze strony rodziców. Stowarzyszenie nie odmawia pomocy żadnemu maluchowi, a w placówce niezmiennie przebywa ponad 20 pacjentów.

 

Dzieciaki mogą liczyć na konsultacje medyczne u specjalistów oraz rehabilitację, która rozpoczęta odpowiednio wcześnie daje niesamowite efekty rozwojowe. Pomimo przeciwności losu jakie dotknęły podopiecznych stowarzyszenia, udaje znaleźć się im kochające rodziny.

 

Działalność placówki jest w głównej mierze uzależniona od wsparcia ze strony darczyńców i sponsorów. Nie odmawiają oni nigdy wsparcia, ale ośrodek wciąż ma swoje potrzeby. Dlatego pieniądze uzyskane z licytacji koszulek zostałyby przeznaczone na zakup: obiadki i deserki w słoiczkach, soczki, kaszki ryżowe, a także pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, proszki do prania, płyny do płukania i płyny do kąpieli.

 

Licytacja koszulek przekazanych przez kluby PKO BP Ekstraklasy odbywa się TUTAJ.