Raków Częstochowa wystąpi w "Pro-Turniejach”.

Drużyny Akademii Rakowa wezmą udział w cyklu “Pro-Turnieje”. Są to profesjonalne, młodzieżowe rozgrywki, w których występują drużyny polskie, jak i zagraniczne.

Organizacja “Pro-Turnieje” współpracuje z akademiami o najwyższych europejskich standardach, dzięki czemu uczestnicy turniejów mogą rywalizować z rówieśnikami z klubów takich, jak np. AC Milan czy Olympique Marseille.  

 

Turnieje zaplanowane są na przestrzeni całej rundy jesiennej, od sierpnia do listopada. W jednym z nich – International Sporting Cup w Lublińcu – Czerwono-Niebiescy zajęli czwarte miejsce.  

 

Rozgrywki przeznaczone są dla zawodników w kategoriach wiekowych od U-10 do U-12. Najbliższy z turniejów odbędzie się już w dniach 17-18 września, w Licheniu Starym. Ze strony Akademii weźmie w nim udział drużyna z rocznika 2011, prowadzona przez trenera Kamińskiego. 

 

Tego samego dnia odbędzie się turniej organizowany przez Slavię Praga. W stolicy Czech reprezentować Czerwono-Niebieskie barwy będzie zespół Rakowa U-11, którego trenerem jest Paweł Nocuń.  

 

Na turnieju w Licheniu Raków U-12 zagra w grupie z: Norwich City, Honvedem Budapest, AS Trencin, Cracovią, Radomiakiem Radom i KKS-em Kalisz. W zawodach, które zostaną rozegrane w Pradze podopieczni Pawła Nocunia trafili w grupie na:  Spartę Praga, Bohemians Praga, MSK Zilina i Banik Ostrava. 

 

Akademia Rakowa co raz częściej ma możliwość mierzenia się z drużynami renomowanych, europejskich szkółek piłkarskich. Występy na “Pro-Turniejach”, to kolejny krok naprzód w rozwoju Akademii. 

 

Życzymy chłopcom powodzenia we współzawodnictwie!