Raków Częstochowa wznowił treningi grupowe

We wtorek rano piłkarze Rakowa Częstochowa otrzymali z PZPN zgodę na treningi w grupach. Sztab szkoleniowy Czerwono-Niebieskich był na to doskonale przygotowany i już w środę po godzinie 11:00 częstochowianie ruszyli z pierwszymi zajęciami.

W poniedziałek grupa 50 osób poddanych izolacji przeszła badania na obecność przeciwciał wirusa COVID-19 wykonywane przez Komisję Medyczną PZPN. Wszyscy zawodnicy oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego otrzymali negatywne wyniki testów. Więcej o poniedziałkowych badaniach przeczytasz TUTAJ.

 

We wtorek rano Polski Związek Piłki Nożnej, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja, wyraził zgodę na treningi grupowe Rakowa Częstochowa. Działając w zgodzie z Ekstraklasą, nasz zespół został podzielony na trzy mniejsze grupy. Pierwsze zajęcia Czerwono-Niebiescy odbyli już w środę, gdy trenowali na własnym obiekcie. Nie zabrakło elementów treningu siłowego, jak i taktycznego. Nasi zawodnicy z nieskrywaną radością rozpoczęli przygotowania do powrotu do gry w PKO Ekstraklasie.

 

Już dziś wiemy, że plan treningów, ze względu na wyjątkową sytuację, nie będzie typowy, jak w przypadku normalnej przerwy ligowej.

 

Obecnie 14 z 16 klubów PKO Ekstraklasy ma zgodę na treningu grupowe: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin,  Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Wisła Kraków, Arka Gdynia i ŁKS Łódź. W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne.