Raków Częstochowa z licencją na grę w Bełchatowie

Informujemy, że decyzją Komisji Licencyjnej PZPN z dnia 14 czerwca 2019 roku, Raków Częstochowa uzyskał zgodę na rozgrywanie swoich meczów w sezonie 2019/2020 LOTTO Ekstraklasy w charakterze gospodarza na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie.

- Nasze rozmowy z miastem Bełchatów i GKS-em trwały do ostatniej chwili. Umowa została podpisana tak naprawdę kilka godzin temu. Dlaczego postawiliśmy przenieść się właśnie tam? To bardziej kameralny i lepiej przystosowany do potrzeb Rakowa obiekt. Nie będę ukrywał, że wpływ na tę decyzję miały również niższe koszty wynajmu. Z tego miejsca chciałbym podziękować przedstawicielom miasta Sosnowiec i władzom Zagłębia za udzielone nam wsparcie oraz chęć udostępnienia nam swojego stadionu - powiedział prezes Klubu, Wojciech Cygan. 

W imieniu całego Rakowa, kierujemy podziękowania dla miasta Sosnowiec i Zagłębia za udzielone nam wsparcie oraz chęć udostępnienia nam Stadionu Ludowego na rozgrywanie domowych spotkań w sezonie 2019/2020. Powodzenia w nadchodzącym sezonie!