Raków Częstochowa z licencją na grę w Ekstraklasie w sezonie 2020/2021!

29 maja 2020 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów Ekstraklasy o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach PKO Ekstraklasy i rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/2021. Z radością informujemy, że w gronie Klubów z pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem licencyjnym znalazł się Raków Częstochowa.

Komisja licencyjna przyznała Rakowowi licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 3 z nadzorem infrastrukturalnym. Dodatkowo Klub został zobowiązany do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30 000 zł za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskigo 83 w Częstochowie. 

 

- To bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że Komisja Licencyjna po analizie naszego wniosku podjęła taką decyzję. Chciałbym podkreślić, iż Podręcznik licencyjny dla klubów Ekstraklasy jasno wskazuje sytuację, w której klub po przedstawieniu stosownych, ściśle określonych dokumentów, może wnioskować o rozgrywanie swoich meczów na stadionie zastępczym. Raków takie dokumenty przedłożył i stąd taka decyzja Komisji. Oczywiście nie oznacza ona, że możemy spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, teraz jest czas by – po blisko trzymiesięcznym okresie zawieszenia związanego z koronawirusem – zabrać się mocno do roboty, dopiąć procedury prawne i dążyć do zakończenia prac na Limanowskiego na tyle szybko, aby ustalona przez Komisję sankcja finansowa nie została nigdy naliczona - powiedział prezes Rakowa, Wojciech Cygan