Raków gotowy na mecz walki

W piątek czerwono – niebiescy staną przed szansą poprawienia sobie nastrojów po porażce z Ruchem Zdzieszowice (1:2). Tego dnia zmierzą się na wyjeździe z Rozwojem Katowice, który podobnie jak Raków, w miniony weekend stracił punkty z niżej notowanym rywalem.
W piątek czerwono – niebiescy staną przed szansą poprawienia sobie nastrojów po porażce z Ruchem Zdzieszowice (1:2). Tego dnia zmierzą się na wyjeździe z Rozwojem Katowice, który podobnie jak Raków, w miniony weekend stracił punkty z niżej notowanym rywalem. Początek meczu o godzinie 15:00. Zarówno dla Rakowa, jak i Rozwoju pierwszy mecz po przerwie zimowej nie zakończył się po myśli tych drużyn. Częstochowianie przegrali przy Limanowskiego z Ruchem Zdzieszowice, a Rozwój uległ na wyjeździe UKP Zielona Góra (0:1). W piątek oba zespoły powalczą więc o pierwsze wiosenne punkty. – Mecz z Ruchem to był falstart i przeciwko Rozwojowi zrobimy wszystko żeby zmazać tą plamę – zapowiada napastnik Rakowa Dawid Retlewski. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że czeka nas w Katowicach ciężkie spotkanie, bo to trudny teren, ale jesteśmy przygotowani na mecz walki. Liczę jednak, że przywieziemy do Częstochowy punkty, bo solidnie przepracowaliśmy przerwę zimową i efekty muszą przyjść – dodaje napastnik. Podobnie jak przeciwko Ruchowi, trener Rakowa Jerzy Brzęczek nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Kontuzjowani są Robert Brzęczek, Mateusz Kos oraz Brazylijczycy: Daniel da Silva i Vitinho. Najdłużej na powrót na boisko poczeka ten ostatni, który przechodzi rekonwalescencję po zabiegu urologicznym. Fot. Krzysztof Kłusek