Raków gra z głową! Wigry - Raków 0:3 (0:1)

Raków Częstochowa odniósł drugie zwycięstwo ligowe z rzędu. Tym razem czerwono-niebiescy wygrali na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3:0. Wszystkie gole padły po uderzeniach głową, a na listę strzelców wpisali się Tomas Petrasek (dwie bramki) i Szymon Lewicki.

Raków do gry przystąpił w składzie między innymi z Szymonem Lewickim, Michałem Gliwą i Danielem Bartlem. Tuż przed meczem doszło do jeszcze jednej zmiany. Adam Radwański zastąpił zmagającego się z problemami zdrowotnymi Miłosza Szczepańskiego.

Od pierwszej minuty spotkania na boisku zarysowała się przewaga gości. Częstochowianie dominowali nad rywalami i do przerwy mogli prowadzić kilkoma golami. Już w 11. minucie Maciej Domański uderzał z rzutu wolnego, a z największym trudem na rzut rożny piłkę sparował Damian Węglarz. Kolejne sytuacje mieli: Andrzej Niewulis, który minimalnie chybił oraz Lewicki. Nasz napastnik dostał piłkę na 11. metrze i trafił tylko w poprzeczkę. W 41. minucie czerwono-niebiescy mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę do bramki - obok bezradnego Węglarza - skierował Tomas Petrasek.

Po zmianie stron to Raków nadal dominował. Efektem tego były dwa gole. Najpierw w 70. minucie częstochowianie przeprowadzili widowiskową akcję. Adam Radwański podał do Patryka Kuna, a ten wrzucił piłkę na siódmy metr, gdzie Szymon Lewicki skutecznie główkował. To nie był koniec, bo siedem minut przed końcem spotkania ponownie trafił Petrasek. Tym razem Czech wykorzystał dośrodkowanie swojego rodaka Petra Schwarza. Wygrana mogła być okazalsza, ale Wigry uratował Węglarz broniąc strzał Radwańskiego. Ostatecznie trzy punkty wraz z naszymi zawodnikami pojechały pod Jasną Górę.

Na półmetku rozgrywek Raków ma na swoim koncie 36 punktów i pewnie lideruje w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Przed naszymi zawodnikami jeszcze cztery spotkania, które zostaną rozegrane awansem z rundy wiosennej. W przyszłą niedzielę ekipa trenera Papszuna zagra w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki:
0:1 - Tomas Petrasek 41'
0:2 - Szymon Lewicki 70'
0:3 - Tomas Petrasek 83'

Kartki:
60' - Adrian Karankiewicz
91' - Mateusz Zachara

Składy:
Wigry Suwałki: Węglarz - Olszewski, Kuriata, Karbowy (64. Polkowski), Sabiłło, Mackiewicz (76. Mroczek), Bartczak, Adamec (72. Stasiak), Piekarski, Karankiewicz, Pawłowski.

Raków Częstochowa: Gliwa - Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Schwarz, Listkowski, Bartl (79. Musiolik), Kun, Radwański, Domański (71. Malinowski), Lewicki.