Raków I Częstochowa zwycięzcą turnieju Ekstra Talent!

W pierwszym turnieju Ekstra Talent w Częstochowie najlepszy okazał się Raków I. Drugie miejsce zajął Raków II, a na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie.

Środowe zmagania rozpoczęły się tuż po godzinie 10:30. Młodzi piłkarze do każdego meczu podchodzili z wielkim zaangażowaniem i walczyli o każdą piłkę. Ich grze towarzyszyły nieskrywane emocje i prawdziwa radość po zdobytych golach.

 

W trakcie turnieju odbyły się także testy sprawnościowe, obejmujące zwis na ugiętych ramionach, bieg wahadłowy i wytrzymałościowy. 

 

W pierwszej fazie turnieju, drużyny rywalizowały w trzech grupach po cztery drużyny. Dwie najlepsze awansowały do ćwierćfinałów. Swoje grupy bez straty bramki wygrał Raków I, Raków II oraz Szkoła Podstawowa nr 7. Z drugich miejsc awans uzyskały także Stradom Częstochowa, Rozbark Bytom i Polonia-Unia Widzów.

 

Grupa A:
1. Raków I - Zieloni Żarki 4:2
2. Stradom Częstochowa - SP8 1:1
3. Raków I - SP8 4:1
4. Zieloni Żarki - Stradom Częstochowa 1:3
5. Raków I - Stradom Częstochowa 3:0
6. Zieloni Żarki - SP8 4:0

 

Grupa B:
1. Raków II - Gmina Kłomnice 3:0
2. Rozbark Bytom - JSP1 8:0
3. Raków II - JSP1 10:0
4. Gmina Kłomnice - Rozbark Bytom 0:1
5. Raków II - Rozbark Bytom 5:0
6. Gmina Kłomnice - JSP1 7:1

 

Grupa C:
1. SP7 - Polonia-Unia Widzów 8:0
2. Orzeł Pawonków - ZSP Borowno 2:0
3. SP7 - ZSP Borowno 12:0
4. Polonia-Unia Widzów - Orzeł Pawonków 6:0
5. SP7 - Orzeł Pawonków 11:0
6. Polonia-Unia Widzów - ZSP Borowno 4:0

 

W fazie pucharowej odbyły się ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce oraz finał. Do meczu o zwycięstwo awansował Raków I, pokonując wcześniej Rozbark Bytom i Stradom Częstochowa. Jego rywalem był Raków II, który wcześniej okazał się lepszy od Zielonych Żarki oraz SP7 Częstochowa. 

 

Finałowe spotkanie było bardzo zacięte, a o końcowym wyniku zadecydowała jedna bramka. Koniec końców, Raków I pokonał 1:0 Raków II. Z kolei w meczu o 3. lokatę do wyłonienia brązowych medalistów, potrzebne były rzuty karne. W nich SP7 Częstochowa pokonała 3:2 Stradom Częstochowa.

 

Ćwierćfinały:
Stradom Częstochowa - Polonia-Unia Widzów 3:1
Rozbark Bytom - Raków I 1:4
Gmina Kłomnice - SP7 Częstochowa 0:3
Zieloni Żarki - Raków II 0:4

 

Półfinały:
Stradom Częstochowa - Raków I 0:5
SP7 Częstochowa - Raków II 0:4

 

Mecz o 3 miejsce:
Stradom Częstochowa - SP7 Częstochowa 1:1 (rz. k. 2:3)

 

Finał:
Raków I - Raków II 1:0

 

Na koniec odbyła się ceremonia wręczenia nagród drużynowych oraz za testy sprawnościowe. W teście wytrzymałościowym najlepszy okazał się Kaj Piaszczyk (Raków), w zwisie Piotr Bogusz (Stradom Częstochowa), a w teście wahadłowym Oliwier Mrożek (Raków).