[Raków II] 12 bramek na finiszu przygotowań

W ostatnim meczu sparingowym przed startem III Ligi drużyna prowadzona przez Tomasza Kuźmę pokonała rezerwy Korony Kielce 8:4. Mecz obfitował w bramki, które statystycznie padały co 7,5 minuty.

W kadrze meczowej Czerwono-Niebieskich zabrakło Michała Czekaja oraz Łukasza Mazurka, którzy leczą urazy. Prócz nich, na boisku zaprezentowali się wszyscy zawodnicy, którzy w nadciągającym sezonie będą walczyć o punkty na trzecioligowych murawach.

Rezerwy Rakowa od samego początku narzuciły wysokie tempo, co zaowocowało trzybramkowym prowadzeniem po zaledwie 9 minutach meczu. Strzelcami pierwszych dwóch goli byli: Miłosz Rogula i Piotr Malinowski, a dwie asysty zaliczył Adrian Balboa.

W przypadku trzeciej bramki, kluczowy był doskonały odbiór Przemka Oziębały. Grający dziś na prawej stronie Oziębała podał na jedenasty metr do Chilińskiego, któremu pozostało skutecznie wykonać egzekucję.

W 29. minucie swojego gola zdobył i Balboa, który po podaniu “Maliny” nawinął w polu karnym przeciwnika i wykończył akcję mocnym uderzeniem.

Pięć minut później ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Hubert Tylec i mieliśmy już 5:0, a przed przerwą swoją drugą bramkę zdobył wracający z wypożyczenia Kamil Chiliński. Do przerwy trzecioligowy rywal przegrywał 0:6.

Na drugą część meczu Korona Kielce wyszła nową jedenastką. Już 3 minuty po wznowieniu gry jeden z Kielczan zdobył najładniejszego gola meczu. Przy “petardzie” z dwudziestego metra Xavier Dziekoński był bez szans.

Zmiany nastąpiły także w drużynie trenera Kuźmy. Szkoleniowiec wprowadził na boisko Niedziałkowskiego, Furtaka, Tobiasza Kubika oraz Babicia. W 57. minucie na 7:1 strzałem głową podwyższył właśnie Bośniak. W tej sytuacji dogrywał etatowy wykonawca stałych fragmentów – Hubert Tylec.

W trakcie kolejnego kwadransa, w zespole rezerw Rakowa na boisku pojawiło się siedmiu nowych graczy. Jeden z nich – Dawid Błasik – podwyższył na 8:1, dobrze odnajdując się w tłoku przy rzucie rożnym.

W ostatnich piętnastu minutach bramki zdobywali już tylko goście, którzy pokonali Dziekońskiego w 74., 90. oraz 91. minucie gry.

Zmagania w III Lidze, grupie 3. Czerwono-Niebiescy rozpoczną od domowego spotkania z MKS-em Kluczbork. Mecz rozpocznie się w samo południe 6 sierpnia.

Raków II – Korona II Kielce 8:4

Bramki: Rogula (3.), Malinowski (5.), Chiliński (9., 41.), Balboa (29.), Tylec (34.), Babić (57.), Błasik (72.)

Raków: Dziekoński – Kucharczyk (60. Błasik), Rygiel (70. Wójcik), Chłód (70. Bęben) – Oziębała (46. Furtak), Tylec (60. Mizgała), Zielonka (60. Wireński), Malinowski (60. Bator) – Balboa (50. T. Kubik)(70. Pedro), Chiliński (46. Niedziałkowski), Rogula (46. Babić)