[Raków II] 3 dni do barażu. Poznajmy rywala

Fot. Grzegorz Matla / Odra Wodzisław Śląski
Baraż o 3 ligę zbliża się dużymi krokami. Czas poznać naszego rywala - Odrę Wodzisław Śląski.

Odra Wodzisław Śląski to klub, który powstał w 1922 roku. Największymi jego sukcesami są: trzecie miejsce w I Lidze (1996/97), udział w finale Pucharu Ekstraklasy (2008/09) oraz występ w półfinale Pucharu Polski (1996/97.

 

Aktualnie Niebiesko-Czerwoni występują w Grupie 2 Zina IV Ligi. Trenerem zespołu jest Damian Nowak. Ekipa z Wodzisławia Śląskiego w niedawno zakończonych rozgrywkach oczywiście zajęła pierwsze miejsce. Odra w 32 meczach zdobyła 79 punktów i o 13 oczek wyprzedziła Spójnię Landek. Nasz barażowy rywal legitymował się bilansem: 26 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Podopieczni trenera Nowaka zdobyli 99 bramek i 38 stracili. 

 

Liderem zespołu jest bez wątpienia Marcin Wodecki. Doświadczony 33-latek, który w przeszłości występował między innymi w Górniku Zabrze czy Podbeskidziu Bielsko-Biała w samej rundzie wiosennej zdobył 17 goli. Innym zawodnikiem, na którego trzeba zwrócić uwagę jest Adrian Tabala. Hiszpan w tym sezonie zaliczył aż 25 trafień, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem Odry. 

 

Przed startem rundy wiosennej Raków zmierzył się z Odrą w sparingu. Wówczas Czerwono-Niebiescy wygrali 6:2, a gole dla nas zdobyli: Chiliński (x3), Kucharczyk, Tylec i Oziębała. 

 

Pierwszy mecz barażowy Odra - Raków zostanie rozegrany 19 czerwca we Wodzisławiu Śląskim. Początek spotkania o godzinie 16.