[Raków II] 3 mecze – 9 punktów. Kolejna wygrana rezerw

Zespół Tomasza Kuźmy wciąż z kompletem punktów w III Lidze. Czerwono-Niebiescy pokonali w środę w wyjazdowym meczu BTP Stal Brzeg 4:1. Piłkarze Rakowa rozstrzygnęli spotkanie w pierwszej połowie.

Apetyt na zwycięstwo miały przed tym meczem oba zespoły. Raków II rozpoczął rozgrywki bezbłędnie, a Stal w dwóch kolejkach zgarnęła 4 punkty. Na dodatek brzeżanie nie zwykli ostatnimi czasy przegrywać na własnym stadionie. W roku 2022 przegrali przy ul. Sportowej tylko jeden mecz.

Szkoleniowiec Rakowa posłał do boju bardzo podobną jedenastkę do tej, która w sobotę stawiła czoła Ślęzie Wrocław. Jedyną różnicą personalną był brak Szymona Zielonki, którego w środku pola zastąpił Oliwier Kucharczyk. Miejsce Kucharczyka w bloku obronnym zajął natomiast Michał Czekaj.

Czerwono-Niebiescy objęli prowadzenie w 31. minucie. Po strzale Tobiasza Kubika piłka odbiła się od jednego z obrońców Stali i wpadła do bramki. Arbiter ostatecznie zapisał gola na konto pomocnika Rakowa II. Rozpoczęło się zabójcze 8 minut w wykonaniu Czerwono-Niebieskich.

W 35. minucie trzeciego gola w trzecim kolejnym meczu zdobył Pedro Vieira. Portugalczyk słynie z szybkości oraz dobrego wykończenia i te atuty pozwoliły mu podwyższyć na 2:0.

Dwa szybkie ciosy wytrąciły gospodarzy z właściwego rytmu gry. Chwilę później, w 37. minucie za sprawą Oskara Krzyżaka podopieczni Tomasza Kuźmy prowadzili już 3:0.

Ostatnim akordem pierwszej połowy był gol na 4:0 autorstwa Adriana Balboy. Hiszpan przymierzył ze skraju pola karnego i pokonał bezradnego przy tym strzale Miłosza Jaskułę. Na przerwę piłkarze rezerw Rakowa mogli schodzić w znakomitych nastrojach.

W drugiej części meczu rezultat przez długi czas pozostawał bez zmian. Raków II spokojnie kontrolował wynik, choć od 59. minuty Czerwono-Niebiescy grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych został ukarany Jakub Bator.

Honorowy gol dla Stali Brzeg padł w 89. minucie, a zdobył go Maksymilian Podgórski. Drugi zespół Rakowa wygrał swój pierwszy wyjazdowy mecz w III Lidze, obejmując przy tym pozycję lidera tabeli.

Kolejne spotkanie Czerwono-Niebiescy rozegrają już w sobotę o 12:00. Do Częstochowy przyjedzie zespół Stilonu Gorzów Wielkopolski, który aktualnie zajmuje 14. miejsce w tabeli. Mecz ten również odbędzie się przy pustych trybunach i będzie transmitowany na klubowym kanale YouTube.

BTP Stal Brzeg - Raków II Częstochowa 1:4

Bramki: T. Kubik (31.), Pedro (35.), Krzyżak (37.), Balboa (39.)

Raków II: Dziekoński – Chłód, Czekaj, Krzyżak – Furtak, Tylec (46. Bator), Kucharczyk, Malinowski (46. Zielonka) – T. Kubik, Pedro, Balboa (60. Wireński)