[Raków II] 3 punkty wywalczone na trudnym terenie

Zespół rezerw przełamał negatywną passę i po raz drugi w bieżącej kampanii wygrał w lidze. Podopieczni trenera Michała Pulkowskiego pokonali 2:1 Górnik Polkowice.

Mecz ze spadkowiczem z II ligi od początku nie należał do najłatwiejszych. Gospodarze, w których szeregach na szpicy wystąpił Arkadiusz Piech, przejęli wprawdzie inicjatywę, jednak obrona Medalików prezentowała się w sobotę bardzo agresywnie i kompaktowo. Gracze z Polkowic kilkukrotnie oddawali strzały, lecz żadne z uderzeń nie znalazło drogi do siatki. Dla Medalików najlepszą sytuację miał Szymon Zielonka, którego strzał głową poszybował nad bramką.

Drugą część meczu Górnik również rozpoczął od ofensywy i w 51. minucie gry podopieczni Enkeleida Dobiego nadziali się na kontratak. Piłkę przejął Szymon Zielonka, który odegrał do Piotra Malinowskiego i poszedł do końca za akcją. Ruch ten opłacił się, ponieważ “Malina” chwilę później celnie dośrodkował, a kapitan Medalików zdobył bramkę dającą prowadzenie. Gol dla Rakowa II nie zmienił obrazu meczu. Wciąż inicjatywa należała do Górnika Polkowice i gospodarze dopięli swego w 67. minucie. Tomasz Okulicki zbyt krótko wybił piłkę, do której dopadł Jakub Ryś. W tej sytuacji dobrze dysponowany Kacper Bieszczad nie miał szans, by interweniować. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się na 11 minut przed końcem. Nikodem Kitowski przeprowadził rajd prawą stroną boiska i znalazł w polu karnym Tomasza Walczaka. Napastnik Medalików płaskim strzałem pokonał strzegącego bramki Górnika Alana Madalińskiego. W ostatniej fazie spotkania podopieczni trenera Pulkowskiego bronili korzystnego wyniku, wybijając z rytmu gospodarzy. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 5 minut, ale zespół prowadzony przez albańskiego szkoleniowca nie zdołał już wyrównać.

Dla Rakowa II sobotnia wygrana oznacza koniec serii 11 meczów bez zwycięstwa w lidze i jednocześnie drugie kolejne spotkanie ze zdobyczą punktową. Dorobek rezerw mistrza Polski wynosi w tym momencie 9 “oczek”. W tabeli III ligi gr. 3 Medaliki zajmują obecnie przedostatnie, 17. miejsce. Dystans do bezpiecznej pozycji wynosi 2 punkty. W następnej kolejce podopieczni trenera Michała Pulkowskiego podejmą na własnym obiekcie drugi zespół Śląska Wrocław.

Górnik Polkowice - Raków II Częstochowa 1:2

Bramki: Ryś (67’) – Zielonka (51’), Walczak (79’)

Raków II: Bieszczad, Okulicki (74. Napieraj), Jurczyński, Żołądź, Kitowski, Malamis, Zielonka, Kucharczyk (74. Łukasiewicz), Długosz (65. Wireński), Malinowski, Walczak.