[Raków II] Adam Olejnik dołącza do drużyny rezerw

Kontrakt z Rakowem Częstochowa podpisał Adam Olejnik, który dołączy do drugiego zespołu.

Adam Olejnik urodził się 27 grudnia 1991 roku i jest wychowankiem Mechanika Radomsko. Defensywny pomocnik od sezonu 2015/2016 reprezentował barwy Skry Częstochowa, dla której rozegrał 222 spotkania. Wielokrotnie występował z opaską kapitana, będąc jedną z najważniejszych postaci w zespole z Loretańskiej. Minionej jesieni zagrał we wszystkich 18 spotkaniach na szczeblu II ligi.

 

– Wiedziałem, że trafiam do młodego zespołu, ale z doświadczonymi zawodnikami znamy się wiele lat i z aklimatyzacją nie będzie żadnego problemu. Jestem po rozmowach ze sztabem. Wiem, jak chce funkcjonować drużyna i jaką będę pełnił funkcję. Znam również nasze krótko i długoterminowe cele, które zamierzamy spełnić. Chciałbym także, abyśmy przyczynili się do jak największej liczby debiutów w PKO Ekstraklasie, ponieważ będzie to wyznacznikiem dobrze wykonanej pracy. Dołączenie do struktur Rakowa to również bardzo duże doświadczenie dla mnie, ponieważ będę mógł podglądać, jak funkcjonuje cała akademia oraz pierwszy zespół. Umożliwi mi to, by w przyszłości płynnie wkroczyć na ścieżkę trenerską – mówi Adam Olejnik po podpisaniu kontraktu.

 

– Naszym głównym celem na wiosnę jest utrzymanie i przychodzę tutaj, by pomóc w jego realizacji. Wierzę, że damy radę to osiągnąć. Patrząc na zawodników, którymi dysponujemy oraz na utalentowaną młodzież jestem spokojny. Mam nadzieję, że będziemy punktować w każdym meczu i piąć się w górę tabeli – kontynuuje środkowy pomocnik.

 

Adam, witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!