[Raków II] Balboa uderzył dwa razy. Raków - Unia 2:0

W sobotnim spotkaniu 19. kolejki Zina IV Ligi, Raków II okazał się lepszy od Unii Kosztowy. Śnieg nie był problemem dla Adriana Balboa. Hiszpan zdobył dwa gole.

Trener Kuźma desygnował do gry mocny skład. Znalazło się w nim miejsce dla dwóch graczy pierwszej drużyny – Wiktora Długosza i Oskara Krzyżaka. W kadrze meczowej zabrakło natomiast Portugalczyka Pedro. Jego miejsce w podstawowej jedenastce zajął Tobiasz Kubik.

Mecz przeciwko Unii Kosztowy rozpoczął się niemrawo. Temperatura oscylująca w okolicy zera nie pozwalała piłkarzom rozwinąć pełni swoich umiejętności. Przez pierwsze dwa kwadranse byliśmy świadkami nielicznych ataków obu drużyn, lecz na ogół kończyły się one niecelnym strzałem.

Przełamanie impasu nastąpiło w 37. minucie gry. Adrian Balboa przejął piłkę w polu karnym Unii i oddał mocny strzał, po którym piłka wpadła do bramki, mijając interweniującego bramkarza. Kilka minut po golu mieliśmy najlepszą sytuację dla drużyny gości. Skrzydłowy Unii Kosztowy z dogodnej pozycji traił tylko w boczną siatkę.

W drugiej połowie meczu Raków  kontrolował przebieg gry. W 61. minucie grający dobre zawody Wiktor Długosz, przedarł się do linii bocznej boiska i płaskim dośrodkowaniem obsłużył ustawionego na dziesiątym metrze Adriana Balboę. Dla Hiszpana była to druga bramka w meczu. Niewiele brakowało, by kończył spotkanie z hat-trickiem, gdyż po jednym z jego uderzeń piłka przeleciała centymetry od słupka.

Ostatnie pół godziny gry upłynęło pod dyktando Rakowa. Goście próbowali się odgryźć, lecz celny strzał zanotowali dopiero w 85. minucie meczu. W międzyczasie bliski podwyższenia rezultatu był Hubert Tylec. Dwukrotnie po jego uderzeniach z rzutów wolnych piłka uderzała w obramowanie bramki drużyny gości.

Po meczu z Unią Kosztowy, Raków II zajmuje w dalszym ciągu pierwsze miejsce w lidze, z trzema punktami przewagi nad Ruchem Radzionków. Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe z ekipą Jedność 32 Przyszowice. Mecz odbędzie się w sobotę 9 kwietnia o godzinie 17:00.

Raków II Częstochowa – Unia Kosztowy (2:0)

Bramki: Balboa (37, 61.)

Raków: Mądrzyk – Krzyżak, Czekaj, Danilczyk (15. Budnicki) – Długosz (90. Głasek), Tylec, Mizgała, Balboa (74. Niedziałkowski), Malinowski – Mazurek, Kubik (60. Zielonka)