Raków II bez punktów w 6. kolejce

Druga drużyna Rakowa Częstochowa przegrała na wyjeździe z Unią Kosztowy 2:4 w meczu 6. kolejki IV ligi. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Jakub Budnicki i Oskar Krzyżak.

Rywalem Czerwono - Niebieskich była Unia Kosztowy, która przed tą kolejką miała na swoim koncie 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek).

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla częstochowian. Już w 6. minucie wynik otworzył Jakub Budnicki, pokonując Piotra Adamka, bramkarza Unii. Cztery minuty później Raków II wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Oskar Krzyżak. Niestety, od tego momentu gole zdobywali już tylko gospodarze, którzy wyraźnie podrażnieni prowadzeniem, mocniej zaatakowali. Kontaktowego gola dla Unii zdobył Maciej Wolny. Wyrównujące trafienie w 58. minucie zanotował Bartosz Nowakowski. Zespół trenera Sebastiana Idczaka zwycięstwo zapewnił sobie w ciągu dwóch minut. Najpierw w 73. minucie gola zdobył Daniel Kowalski, a wynik meczu w 75. minucie ustalił Patryk Bajor. Ze zwycięstwa ostatecznie cieszyli się gospodarze. Dla naszego zespołu była to czwarta porażka w tegorocznym sezonie, przez co Czerwono - Niebiescy zajmują 15. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce nasz zespół zagra na własnym obiekcie z Unią Dąbrowa Górnicza. To starcie zaplanowano na niedzielę, 22 września, na godzinę 11:30.

Raków: Trelowski - Kościelny, Budnicki (78. Bajkiewicz), Chłód, Sieracki (87. Uchroński), Krzyżak, Kobyłkiewicz (78. Uziębło), Głasek, Domański, Januszewski (87. Skibiński), Bator