Raków II bez punktów w Rudzie Śląskiej

Raków II Częstochowa uległ Slavii Rudzie Śląskiej 2:3 w meczu 29. kolejki Haiz IV ligi. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Krystian Ślęzak i Oskar Januszewski.

"Czerwono-Niebiescy" zmierzyli się w sobotnie przedpołudnie w Rudzie Śląskiej z tamtejszą Slavią. Trener Tomasz Kuźma posłał na boisko jedenastkę złożoną z samych zawodników młodzieżowych. Pierwsza połowa tego starcia przebiegła po myśli częstochowskiej drużyny, która na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw na listę strzelców wpisał się Krystian Ślęzak, a drugie trafienie dla Rakowa II zanotował Oskar Januszewski. Po zmianie stron piłkarze Slavii zaczęli dochodzić do głosu. Bramkę na 1:2 dla gospodarzy zdobył Jonatan Strzępek. Stan meczu strzałem z rzutu karnego wyrównał z kolei Marcin Rejmanowski, a gola na wagę trzech punktów dla Slavii uzyskał Marcin Met. Sędzia zakończł spotkanie i częstochowianie powrócili z Rudy Śląskiej bez zdobyczy punktowej. Po rozegraniu niemal wszystkich spotkań tego sezonu, nasza drużyna z dorobkiem 34 punktów plasuje się na 11. miejscu w tabeli.

W ostatniej kolejce tego sezonu, Raków II Częstochowa zagra na swoim boisku z Zielonymi Żarki. Ten mecz zaplanowany jest na sobotę, 8 czerwca, na godzinę 17.00

Slavia Ruda Śląska - Raków II Częstochowa 3:2

Raków II: Trelowski, Budnicki, Krzyżak, Zębik (89. Chiliński), Bajkiewicz, Waśkiewicz (87. Radecki), Ślęzak, Kobyłkiewicz (45. Krysik), Bator (65. Kaczmarek, Januszewski

Bramki dla Rakowa II: Krystian Ślęzak, Oskar Januszewski