[RAKÓW II] Bój po półfinał okręgowego Pucharu Polski

W środę o 17:30 na #L83 przyjedzie wymagający rywal. Rekord Bielsko-Biała – obecnie piąta drużyna grupy trzeciej w III Lidze. Zespół z Pogórza Śląskiego, to ubiegłoroczny triumfator rozgrywek.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Kuźmę złapała w ostatnim czasie bardzo dobrą formę, co zaowocowało wygraniem czterech meczów pod rząd.  Meczem, który zapoczątkował zwycięską passę, było poprzednie pucharowe spotkanie rezerw Rakowa, w którym Czerwono-Niebiescy skonfrontowali się z drugą drużyną GKS-u Tychy. Przypomnijmy, że tamten mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa 2:1 po dublecie Niedziałkowskiego. 

 

Rekord Bielsko-Biała w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu trafił na wolny los. Zawodnicy dowodzeni przez trenera Dariusza Mrózka z pewnością mierzą jednak w powtórkę ubiegłorocznego sukcesu, z czym wiążą się nagrody w postaci 40 tys. złotych oraz udziału w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W poprzedniej edycji Bielszczanie pokonali w finale turnieju drużynę GKS-u Pniówek 74 Pawłowice Śląskie w stosunku 5:2. 

 

Rekord Bielsko-Biała w swojej grupie III Ligi zgromadził dotychczas 49 punktów w 28 meczach.  W ostatniej kolejce Rekord wygrał w wyjazdowym meczu z rezerwami Miedzi Legnica aż 4:1. Piłkarze z Bielska-Białej są niepokonani od 16 kwietnia, kiedy zostali rozgromieni takim samym stosunkiem bramek przez Ślężę Wrocław.  Najlepszym strzelcem drużyny Dariusza Mrózka jest Tomasz Nowak – zdobywca 9 goli w sezonie. 

 

Czerwono-Niebieskich z pewnością czeka wymagający pojedynek, lecz wcale nie stoją na straconej pozycji. Rezerwy Rakowa są rozpędzone w walce o awans do III ligi i absolutnie nie zamierzają w środę łatwo oddać pola w starciu z wyżej notowanym rywalem. Raków zagrał na zero z tyłu w trzech ostatnich ligowych meczach, strzelając w nich łącznie 13 goli. Doskonale spisuje się w obronie trójka Błasik-Czekaj-Chłód, a napastnicy Rakowa nie mają problemu ze znalezieniem sposobu na bramkarzy rywali.  

 

Przy Limanowskiego 83 szykuje się zatem ciekawe widowisko. Wstęp na trybuny jest wolny,  zapraszamy więc wszystkich do gorącego wspierania Czerwono-Niebieskich. Pierwszy gwizdek przy bocznym boisku #L83 rozbrzmi punktualnie o 17:30