[Raków II] Cel? Awans do III Ligi

W sobotę o 17:00 na bocznym boisku przy #L83 podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrają pierwszy mecz barażowy o awans do III Ligi. Czerwono-Niebiescy zmierzą się z drugą drużyną GKS-u Tychy.

Dla rezerw Rakowa będzie to drugie z rzędu podejście do uzyskania awansu. W ubiegłym sezonie gracze z Limanowskiego również wygrali rundę zasadniczą, jednak w barażach ulegli Odrze Wodzisław, przegrywając oba mecze.  

 

Sezon 21/22 Czerwono-Niebiescy zakończyli z dorobkiem 80 punktów, wygrywając ligę z dziesięciopunktową przewagą. Strzelili przy tym aż 99 bramek, tracąc jedynie 20. W trakcie całej kampanii ligowej, druga drużyna Rakowa zanotowała 26 zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Piłkarze Tomasza Kuźmy po wygranych z: Unią Rędziny, Śląskiem Świętochłowice, Polonią Łaziska Górne i MKS-em Myszków przystępują do baraży po czterech zwycięstwach z rzędu.  

 

W drugiej ze śląskich grup Zina IV Ligi walka o zwycięstwo była bardziej zażarta i toczyła się do ostatniej kolejki. GKS II Tychy oraz LKS Decor Bełk zakończyły zmagania z tą samą ilością punktów, a w bezpośrednich starciach było po 3:0 dla każdej ze stron. Tyszanie osiągneli jednak znacznie lepszy bilans bramek i to oni będą rywalem Czerwono-Niebieskich w barażach o III Ligę.  

 

Drużyny prowadzone przez Tomasza Kuźmę i Sebastiana Idczaka spotkały się już w tym sezonie w rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. W meczu rozegranym 20 kwietnia przy Limanowskiego 83 górą był Raków II. Czerwono-Niebiescy wygrali 2:1 po dublecie Niedziałkowskiego.  

 

Przed rezerwami Rakowa oraz GKS-u Tychy kolejne starcia o stawkę. Pierwszy mecz już w sobotę o 17:00. Rewanż zostanie rozegrany we wtorek 21 czerwca w Tychach, o tej samej godzinie. 

 

Ilość miejsc na trybunie boiska bocznego przy #L83 jest ograniczona. Wszyscy chętni kibice będą mogli obejrzeć mecz również na Youtube. Zapraszamy na kanał RakówTV, który przeprowadzi transmisję na żywo z obu spotkań.