[Raków II] Cel na sobotę: zwycięstwo

W sobotę, 18 marca podopieczni Tomasza Kuźmy po raz pierwszy tej wiosny zagrają przed własną publicznością. Przeciwnikiem drugiej drużyny Medalików będzie Stal Brzeg.

Zespoły Rakowa II i Stali Brzeg znajdują się w tabeli na przeciwnych biegunach. Mimo dwóch porażek na początku rundy, gracze rezerw Rakowa wciąż zajmują pozycję lidera. Trzeba jednak pamiętać, iż ubiegłotygodniowa, bezpośrednia konfrontacja Polonii Bytom z Rekordem Bielsko-Biała została przełożona ze względu na opady śniegu. Medaliki zatem wciąż przewodzą w tabeli z dorobkiem 41 punktów i przewagą jednego "oczka" nad Polonią oraz dwóch nad Rekordem. 

 

Stal Brzeg, to zespół, który walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. Obecnie Stalowcy z dorobkiem 15 punktów zajmują 17. miejsce w klasyfikacji. Drużyna z Dolnego Śląska udanie rozpoczęła rundę rewanżową, zdobywając w pierwszych wiosennych kolejkach 4 punkty. Piłkarze Stali w dwóch rozegranych w marcu meczach zdobyli przy tym aż 8 bramek. Najpierw w delegacji pokonali Chrobrego II Głogów 5:4, a następnie zremisowali u siebie 3:3 z rezerwami Górnika Zabrze. 

 

Wygrana w Głogowie była dla Stali pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w sezonie. W pozostałych meczach rozgrywanych na obiektach rywali, gracze prowadzeni przez trenera Kamila Rakoczego zanotowali dotychczas dwa remisy i 6 porażek. Stal Brzeg w rozegranych do tej pory 19 seriach gier straciła 47 bramek, a zdobyła ich 23. Najlepszym strzelcem zespołu z Brzegu jest Dominik Bronisławski, który ma na swoim koncie 9 trafień. 

 

Ostatni mecz między Rakowem II, a Stalą miał miejsce 17 sierpnia ubiegłego roku, w 3. kolejce bieżącej kampanii. W spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Brzegu drugi zespół Medalików pokonał gospodarzy 4:1 po golach Tobiasza Kubika, Pedro Vieiry, Oskara Krzyżaka i Adriana Balboy. 

 

Mecz rozgrywany w ramach 20. kolejki III ligi odbędzie się w Częstochowie, przy ul. Limanowskiego 83. Rolę arbitra tego spotkania sprawował będzie Mateusz Niedzielan, którego pierwszy gwizdek wybrzmi o 12:45. Zapraszamy na trybuny, wstęp na mecz jest wolny.