[Raków II] Cel? Zwycięstwo w Jaworznie!

Po zwycięskim pucharowym boju z GKS-em Tychy, rezerwy Rakowa czeka powrót na boiska Zina IV Ligi. W sobotę zawodnicy trenera Tomasza Kuźmy pojadą do Jaworzna na mecz z czwartą Szczakowianką.

W ubiegły czwartek, 14 kwietnia Czerwono-Niebiescy wypuścili z rąk 3 punkty w meczu z Wartą Zawiercie, remisując 3:3. Po meczu w ekipie gospodarzy trudno było o dobry nastrój, wszak Raków po kwadransie gry prowadził już 3:0. 

 

Radość zawitała do szatni Czerwono-Niebieskich 6 dni później, gdy wywalczyli awans do 2. rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa. Piłkarzom Rakowa na najbliższy weekend przyświeca jeden cel – zwycięstwo. Postarają się o to w wyjazdowym meczu ze Szczakowianką Jaworzno. 

 

Ich sobotni rywal zajmuje obecnie czwartą lokatę, tocząc zacięty bój o podium z Wartą Zawiercie, Rozwojem Katowice i MKS-em Myszków. Czerwono-Niebiescy przewodzą ligowej tabeli z przewagą 4 punktów nad Ruchem Radzionków. 

 

W poprzednim starciu obu drużyn, w listopadzie Raków pewnie pokonał u siebie Szczakowiankę 5:2. Bramki strzelali: Łukasz Mazurek, Piotr Malinowski, Mateusz Niedziałkowski oraz dwie oddelegowany wówczas do rezerw Jakub Arak.  

 

Szczakowianka zagra o czwarte zwycięstwo z rzędu, Raków o podtrzymanie czteropunktowej przewagi w tabeli. Pierwszy gwizdek 23 kwietnia w Jaworznie o godzinie 17:00.