[Raków II] Celem na sobotę kolejny komplet punktów

W sobotę, 6 kwietnia podopieczni Przemysława Oziębały w meczu 24. kolejki III ligi zagrają przed własną publicznością z LZS-em Starowice Dolne.

Rezerwy Rakowa z tygodnia na tydzień zmniejszają stratę punktową do bezpiecznego miejsca, jednak wciąż znajdują się w strefie spadkowej. Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie LZS Starowice Dolne, który zamyka ligową tabelę. Przed inauguracją rundy wiosennej różnica w klasyfikacji wynosiła jedno “oczko” na korzyść beniaminka. Obecnie Medaliki dysponują siedmioma punktami więcej. 

 

Drużyna z Opolszczyzny wiosną wywalczyła jak dotąd dwa punkty. Łączny dorobek zespołu prowadzonego przez Jakuba Reila wynosi 13 “oczek”, na które składają się 2 zwycięstwa, 7 remisów i 14 porażek. W wyjazdowych spotkaniach beniaminek zapunktował zaledwie dwa razy, dwukrotnie dzieląc się punktami. Bilans bramkowy zawodników ze Starowic Dolnych wynosi 21:51. Najlepszym strzelcem zespołu jest Michał Skowron, który pięciokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwnika. W ostatniej kolejce LZS zremisował 2:2 z Pniówkiem Pawłowice. 

 

Jesienna konfrontacja drużyn miała miejsce 9 września, w ramach 7. kolejki III ligi. W spotkaniu rozgrywanym w Starowicach Dolnych lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:2. Dwie bramki dla Medalików zdobył Tobiasz Mras, którego w najbliższym spotkaniu czeka pauza ze względu na kartki.  

 

– Przed nami trzeci tej wiosny mecz u siebie. W ostatnim spotkaniu zebraliśmy pełną pulę, ale żeby wydostać się ze strefy spadkowej musimy dalej wygrywać. Zdajemy sobie z tego sprawę i właśnie w ten sposób podejdziemy do meczu z LZS-em Starowice Dolne – mówi w przedmeczowej wypowiedzi Przemysław Oziębała.

 

Wiosną przy L83 drugi zespół Medalików wygrał 2:1 z Rekordem Bielsko-Biała, a zwycięstwo ze Ślęzą Wrocław stracił w ostatnich sekundach. Podopieczni Przemysława Oziębały z pewnością są zdeterminowani, by zapisać na swoim koncie kolejny komplet punktów. Na arbitra sobotniego meczu wyznaczony został Tomasz Tatarzyński z Krakowa. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi w sobotę o 14:00. Wstęp na mecz jest wolny, zachęcamy do wspierania drugiego zespołu w walce o zwycięstwo.