[Raków II] Cenne trzy punkty dla Rakowa

Piłkarzy Tomasza Kuźmy w drodze do awansu zatrzymać próbowała Unia Rędziny. To zadanie się nie powiodło. W środowym meczu rozegranym w Truskolasach, rezerwy Rakowa pokonały Unię 2:0.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu każdy mecz jest ważny. Podwójnie ważny, gdy drużyna liczy się w walce o awans bądź utrzymanie. Czerwono-Niebiescy w weekend przełknęli gorzką porażkę z wiceliderem, natomiast Unia Rędziny nie potrafiła wygrać od 10 spotkań. Obie drużyny potrzebowały punktów: Raków by utrzymać przewagę nad Ruchem Radzionków, Unia Rędziny by wciąż mieć szansę na pozostanie w Zina IV Lidze.

Trener Kuźma desygnował do gry optymalny, mocny skład. Względem sobotniego pojedynku z “Cidrami” szkoleniowiec dokonał czterech zmian. Do meczowej jedenastki wskoczyli: Danilczyk, Bator, Kucharczyk i Niedziałkowski. Obie drużyny wyszły na murawę nastawione bardzo bojowo.

Czerwono-Niebiescy już w pierwszych minutach założyli wysoki pressing, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Pedro i pięknym “rogalem” umieścił ją pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Jakuba Hajdę.

Po golu portugalskiego napastnika obraz gry nie zmienił się. Piłkarze Rakowa przez większość czasu utrzymywali piłkę na połowie przeciwnika, jednak brakowało ostatniego podania. W 27. minucie do siatki trafił Przemysław Oziębała, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie. Przed zdobyciem drugiego gola skutecznie powstrzymywał Czerwono-Niebieskich bramkarz gospodarzy, który zanotował dwie fantastyczne interwencje po strzałach Kucharczyka i Balboi.

Pierwszy kwadrans drugiej części meczu obfitował w faule i niecelne piłki. W 60. minucie Niedziałkowskiego zastąpił Mazurek i to on 10 minut później podwyższył na 2:0. Przy akcji bramkowej dynamicznym rajdem z lewego skrzydła popisał się Kuba Bator, a “Mazi” wykorzystał stuprocentową sytuację z piątego metra.

Chwilę wcześniej w zespole Unii czerwoną kartką ukarany został wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Ziętara. Przegrywająca 0:2, grająca w dziesięciu Unia cofnęła się do głębokiej obrony. Przez ostatnie piętnaście minut meczu podopieczni Tomasza Kuźmy nie schodzili z połowy rywali, jednak nikomu nie udało się zdobyć trzeciego gola.

W rozgrywanym jednocześnie meczu w Radzionkowie, Ruch uległ Unii Dąbrowa Górnicza 0:1. Dla tabeli oznacza to, że rezerwy Rakowa ponownie odskoczyły “Cidrom” na 7 punktów. Do końca rozgrywek zostały 3 kolejki i już w sobotnim meczu przeciwko Śląskowi Świętochłowice, Czerwono-Niebiescy mogą przypieczętować swój udział w barażach o III Ligę.

Unia Rędziny - Raków II Częstochowa 0:2

Bramki: Pedro (11.), Mazurek (72.)

Raków: Mądrzyk – Chłód, Czekaj, Danilczyk – Bator, Kucharczyk (75. Zielonka), Tylec, Oziębała (75. Głasek) – Balboa (80. Mizgała), Niedziałkowski (60. Mazurek), Pedro