[Raków II] Cenny punkt wywalczony na własnym boisku

W meczu 17. kolejki III ligi drugi zespół Rakowa Częstochowa zremisował 2:2 z Lechią Zielona Góra. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Kacper Nowakowski i Tomasz Walczak.

Rezerwy Rakowa rozpoczęły mecz odważnie. W 13. minucie zawodnicy z Limanowskiego przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Jakub Cierpiał wbiegł w pole karne i w sytuacji jeden na jednego uderzył prosto w bramkarza Lechii. Dobitka Tobiasza Mrasa trafiła w obrońcę drużyny gości.  W 23. minucie z dystansu próbował Jakub Wireński, ale po jego strzale piłka minęła lewy słupek bramki zielonogórzan. Niespełna dwie minuty później Rafał Dzidek otworzył wynik spotkania. Wychowanek Zagłębia Lubin posłał piłkę o trudnej do przewidzenia trajektorii. Futbolówka wpadła za plecy Huberta Muszyńskiego i zmieściła się pod poprzeczką. Przez pozostałą część pierwszej połowy podopieczni Andrzeja Sawickiego utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. W 35. minucie, ze względu na uraz, plac gry zmuszony był opuścić Patryk Malamis. W jego miejsce na boisku pojawił się Jakub Łukasiewicz.  Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy w pole karne Lechii przedarł się Tomasz Walczak, jednak napastnik oddał niecelny strzał.

Po zmianie stron zespół prowadzony przez Przemysława Oziębałę szybko doprowadził do wyrównania. Bramkę na 1:1 zdobył 17-letni Kacper Nowakowski, który bez zastanowienia uderzył ze skraju pola karnego. Dla młodego pomocnika było to trzecie spotkanie na szczeblu III ligi. Zespół rezerw, w którego wyjściowym składzie zaledwie dwóch zawodników przekroczyło 20. rok życia, złapał dobry moment w pierwszym kwadransie drugiej połowy. W 58. minucie praca Medalików przyniosła efekt. Bramkę na 2:1 zdobył Tomasz Walczak, który mocno i precyzyjnie uderzył zza “szesnastki”. Podopieczni trenera Oziębały przez kolejne 23 minuty skutecznie utrzymywali prowadzenie. Na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jussuf Nassor Mwinyi oddał strzał z ostrego kąta. Hubert Muszyński interweniował, ale wypuścił piłkę z rąk. Dopadł do niej Przemysław Mycan, który ustalił wynik spotkania na 2:2. Bardzo blisko przechylenia szali na naszą korzyść był w 87. minucie Tobiasz Mras. Po jego uderzeniu piętą piłka odbiła się jednak od słupka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Drugi zespół Medalików po 17 spotkaniach zajmuje w 17. pozycję w stawce i dysponuje zdobyczą w postaci 10 punktów. W następnej serii gier podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się na własnym boisku ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Obecnie rezerwy Rakowa tracą do Stilonu 5 "oczek".

Raków II Częstochowa - Lechia Zielona Góra 2:2

Bramki: Nowakowski (47’), Walczak (58’) – Dzidek (24’), Mycan (82’)

Raków II: Muszyński, Jurczyński, Okulicki, Żołądź (83. Kitowski), Cierpiał, Wireński (83. Zielonka), Kucharczyk, Malamis (35. Łukasiewicz), Mras, Nowakowski (87. Pawłowski), Walczak.