[Raków II] Cenny punkt wywieziony z Zielonej Góry

Czerwono-Niebiescy zainaugurowali w piątek 5. kolejkę III ligi, gr. 3 wyjazdowym meczem z Lechią Zielona Góra. Spotkanie było bardzo zacięte i ostatecznie zakończyło się remisem 1:1.

Po czterech seriach gier oba zespoły mogły być zadowolone, wszak znajdowały się w czubie ligowej klasyfikacji. Podopieczni Tomasza Kuźmy przewodzili – i dalej przewodzą – w tabeli, natomiast Lechia Zielona Góra, której prezesem jest znany z boisk Ekstraklasy Maciej Murawski, to solidny klub z rosnącymi aspiracjami.

W odniesieniu do meczu ze Stilonem, trener Kuźma w defensywie rotował jedynie bramkarzem. Podczas, gdy w poprzednim meczu grał Rajczykowski, w Zielonej Górze między słupkami wystąpił Xavier Dziekoński. W pozostałych strefach boiska do składu wskoczyli: Mizgała, T. Kubik i Chiliński.

Mecz rozpoczął się doskonale dla Rakowa. Czerwono-Niebiescy objęli prowadzenie już w 4. minucie. Wojciech Fabisiak wyszedł za pole karne i przegrał tam walkę o piłkę z Piotrem Malinowskim. “Malina” szybko podniósł się z murawy i strzelił do pustej bramki.

Zawodnicy z Zielonej Góry większość swych akcji kierowali skrzydłami i w 23. minucie jedna z nich przyniosła efekt. Z prawej strony bardzo mocno dośrodkował Zientarski. Piłka odbiła się od głowy Chłoda i wpadła do bramki Rakowa.

Od tego momentu zaczęła się brzydsza faza meczu. Obie drużyny sporo faulowały, stwarzając przy tym niewiele sytuacji. Z nielicznymi celnymi strzałami dobrze radzili sobie Dziekoński i Fabisiak. W drugiej połowie trener Kuźma wprowadził Oziębałę, Batora, Wireńskiego i Rogulę jednak żaden z nich zdołał odmienić losów spotkania.

W meczu padł remis 1:1, a Czerwono-Niebiescy wywieźli z “Winnego Grodu” bardzo wartościowy punkcik. Swoje spotkanie przegrał Pniówek Pawłowice, dzięki czemu podopieczni trenera Kuźmy umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli, zwiększając przewagę do trzech punktów.

Kolejny ligowy mecz Raków II zagra w sobotę 3 września. Przy #L83 Czerwono-Niebiescy zmierzą się z Polonią Bytom. W międzyczasie druga drużyna Rakowa zdąży jeszcze rozegrać spotkanie 2. rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

Odbędzie się ono w środę 31 sierpnia o 17:30. Gracze Rakowa II zagrają w Poraju z nowo powstałą Wartą Poraj.

Lechia Zielona Góra - Raków II Częstochowa 1-1

Bramki: Malinowski (4.)

Raków: Dziekoński – Kucharczyk, Czekaj, Chłód – Furtak (65. Bator), Tylec, Mizgała (65. Wireński), Malinowski – Balboa (83. Rogula), Chiliński (55. Oziębała), T. Kubik