[Raków II] Cyfrologia. Dwa dublety, dwa karne w minutę i tylko jeden punkt

Mecz rezerw Rakowa dostarczył wielu emocji. Czerwono-Niebiescy prowadzili już 3:0, a potem w ciągu chwili Warta Zawiercie zdobyła dwie bramki. Obie z rzutów karnych podyktowanych w odstępie minuty. Spotkanie skończyło się remisem 3:3.

Michał Czekaj może popisać się nie tylko niebagatelnym doświadczeniem, ale także... skutecznością pod bramką przeciwnika. Nie upłynął jeszcze kwadrans, a stoper miał już na koncie dwa trafienia. Obie bliźniaczo podobne. Obie po rzutach rożnych. Obie po dobrych uderzeniach głową.

W 18. minucie do piłki dopadł Pedro Vieira. Portugalczyk rozpędził się i z dużą łatwością minął obrońców Warty Zawiercie, popisując się przy tym przygotowaniem szybkościowym. W kluczowym momencie zagrał do Łukasza Mazurka, a ten ze spokojem wpakował piłkę do pustej bramki.

Czerwono-Niebiescy kontrolowali grę, a mecz był rozgrywany pod dyktando zespołu Tomasza Kuźmy. Jednak w 34. minucie trzybramkowe prowadzenie stopniało. Arbiter Krzysztof Pustułka wskazał na "wapno", a rzut karny pewnie wyegzekwował Brazylijczyk Neison.

O ile w 34. minucie coś tąpnęło, to już sześćdziesiąt sekund później można było mówić o małym trzęsieniu ziemi. Sędzia w odstępie minuty znów wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Neison, który zmienił róg i drugi raz pokonał Jakub Mądrzyka. Do przerwy Raków prowadził 3:2.

Goście z Zawiercia nabrali wiatru w żagle i coraz mocniej atakowali bramkę Czerwono-Niebieskich. Ci, próbowali się odgryźć i podwyższyć prowadzenie. Do bramki trafili jednak piłkarze Warty. W 60. minucie Michał Gwóźdź ustalił wyniku meczu na 3:3.

Cyfrologia. Mecz przy Limanowskiego dostarczył wielu emocji i masy statystycznych ciekawostek. Łącznie padło 6 bramek. Sędzia w 60 sekund podyktował dwa rzuty karne. W zespole Warty zagrało 2 Brazylijczków - Neison i Italo. Dwóch obcokrajowców wyszło też w podstawowym składzie Rakowa II - Pedro Vieira i Adrian Balboa. Z kolei dubletem popisali się Michał Czekaj i Neison.

Najważniejszą cyfrą dnia jest jednak 1 punkt dopisany do ligowej tabeli. Raków II przewodzi w rozgrywkach Zina IV Ligi. Nawet jeśli Ruch Radzionków wygra swój mecz z Unią Kosztowy, to podopieczni Tomasza Kuźmy utrzymają pozycję lidera.

W następnej serii gier Raków II zagra w Jaworznie ze Szczakowianką.