[Raków II] Czerwono-Niebiescy na zwycięskim szlaku

W sobotę zawodnicy Rakowa II podtrzymali świetną dyspozycję z minionych tygodni. Lider grupy w Zina IV Lidze pewnie pokonał siódmą w tabeli Podlesiankę Katowice.

Niepodważalnym faworytem był w tym meczu zespół Rakowa. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że Czerwono-Niebiescy w rundzie jesiennej pokonali Podlesiankę 10:2.

Mimo to szkoleniowiec gospodarzy wystawił do boju niemalże tę samą jedenastkę, która wygrała tydzień wcześniej 6:0 w Jaworznie. Jedyne zmiany dotyczyły wahadłowych: w sobotę na lewej stronie zagrał Bator zamiast Malinowskiego, po prawej stronie biegał zaś kapitan Oziębała.

Raków II szybko ustawił sobie mecz golem skutecznego ostatnio Niedziałkowskiego. W 10. minucie świetnym podaniem w uliczkę obsłużył go Kucharczyk. Młody snajper bez najmniejszych kłopotów wykończył akcję.

Przez sporą część pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Raków miał problem z przebiciem się przez defensywę gości, ci natomiast dwukrotnie zbliżyli się do bramki Mądrzyka, lecz skończyło się na strachu.

W 42. minucie bardzo ładnym wyjściem z własnej połowy popisał się Dawid Błasik. Środkowy obrońca Rakowa minął rywala i dograł wprost pod nogi wbiegającego w szesnastkę Tylca. Bramkarz Podlesianki został pokonany drugi raz.

Po zmianie stron Czerwono-Niebiescy wciąż kontrolowali spotkanie, grając ze spokojem i rozwagą. W 73. minucie Adrian Balboa dograł piłkę Mazurkowi, który podwyższył na 3:0. Niecałe 10 minut później,  zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując błąd techniczny obrońcy.

Piłkarze Tomasza Kuźmy pewnie liderują w lidze. Tempa próbuje dotrzymać im jedynie Ruch Radzionków, który w sobotę wygrał swój mecz z Wartą Zawiercie 3:2. Raków na 7 kolejek do końca ma wciąż 4 punkty przewagi nad klubem z Radzionkowa.

Przed Rakowem II pracowity okres. Najbliższe dwie kolejki – rozgrywane 7. i 14. maja, to wyjazdy kolejno do Siewierza i Dąbrowy Górniczej. W międzyczasie, 11. maja, Czerwono-Niebiescy zagrają mecz kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Rywalem Rakowa będzie Rekord Bielsko-Biała.

Raków II Częstochowa - Podlesianka Katowice 4:0

Bramki: Niedziałkowski (10.), Tylec (42.), Mazurek (73., 82.)

Raków: Mądrzyk – Błasik, Czekaj, Chłód – Oziębała (75. Budnicki), Kucharczyk (72. Zielonka), Tylec, Bator – Balboa, Pedro (60. Kubik), Niedziałkowski (60. Mazurek)