[Raków II] Czerwono-Niebiescy umocnili się na pozycji lidera

Raków II Częstochowa nie zwalnia tempa. Czerwono-Niebiescy w sobotę odnieśli kolejne zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Unię Rędziny 3:1.

Czerwono-Niebiescy do meczu z przedostatnią drużyną w tabeli podchodzili w roli faworyta, będąc liderem Zina IV Ligi.

Zawodnicy Rakowa od samego początku przejęli inicjatywę i cierpliwie kreowali sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich w 23. minucie udało zamienić się na bramkę, którą zdobył Łukasz Mazurek. Wynik przed przerwą nie uległ już zmianie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Krysik. Zaledwie 4 minuty później, popularny "Malina" podał prostopadle do Jakuba Apolinarskiego, a ten będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę w długi róg bramki, podwyższając tym samym wynik na 3:0. Goście honorowe trafienie zaliczyli kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Dla podopiecznych Tomasza Kuźmy była to 9 ligowa wygrana z rzędu. Częstochowianie po 12. kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów, mając 5 punktów przewagi nad Ruchem Radzionków.

Raków II Częstochowa - Unia Rędziny 3:1 (1:0)