[Raków II] Czwarte wyjazdowe zwycięstwo z rzędu

W sobotę Czerwono-Niebiescy przywieźli kolejne trzy punkty z wyjazdu. Tym razem padło na Dąbrowę Górniczą. Zwycięstwo zagwarantował Pedro Vieira.

Zawodnicy drugiej drużyny Rakowa nie mają ostatnimi czasy problemu z wygrywaniem poza własnym obiektem. W minionych pięciu tygodniach przywieźli ze stadionów rywali komplet 12 punktów. Ofiarami Rakowa stały się drużyny: Jedności 32 Przyszowice, Szczakowianki Jaworzno, Przemszy Siewierz oraz Unii Dąbrowa Górnicza.

Na mecz z Unią Tomasz Kuźma desygnował do gry bardzo mocną jedenastkę. Do składu wrócili: Balboa, Tylec, Kucharczyk i Niedziałkowski. Znalazło się też miejsce dla Jakuba Batora, który dał dobrą zmianę w pucharowym meczu przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała.

Czerwono-Niebiescy rozpoczęli mecz bardzo mocno. Już w 6. minucie za sprawą Niedziałkowskiego Raków prowadził 1:0. Celną, długą piłkę zagrał mu Pedro, a młody napastnik nie miał problemu z wykorzystaniem dogodnej sytuacji.

Początek meczu zapowiadał się podobnie do tego sprzed dwóch tygodni przeciwko Podlesiance. Tymczasem gospodarze zepsuli rezerwom Rakowa plany spokojnej kontroli przebiegu meczu. W 25. minucie do siatki gości trafił pomocnik Unii – Sebastian Stefański.

Do końca połowy kibice na stadionie w Dąbrowie Górniczej nie zobaczyli więcej goli. Pod koniec pierwszej części gry, na boisku miał miejsce spór dotyczący niepodyktowanego karnego. W efekcie żółtą kartką ukarany został Bator.

W drugiej części meczu Raków napierał, a trener Kuźma wprowadził najpierw Malinowskiego, a później Mazurka i Zielonkę. W 70. minucie na ławkę Czerwono-Niebieskich w końcu zawitała radość. Portugalczyk Pedro zdobył gola w trzecim meczu z rzędu i wyprowadził rezerwy Rakowa na prowadzenie.

Jak się później okazało, była to bramka dająca zwycięstwo. Po zakończeniu spotkania Czerwono-Niebiescy usłyszeli kolejną pozytywną wiadomość: Ruch Radzionków uległ na własnym stadionie Podlesiance 0:2. Dzięki wpadce "Cidrów" i dobrej formie Rakowa, różnica między tymi drużynami wynosi 7 punktów na 5 kolejek przed końcem.

Już za tydzień w sobotę obie drużyny spotkają się przy Limanowskiego 83. Jeśli Czerwono-Niebiescy wygrają ten mecz, praktycznie zagwarantują sobie udział w barażu o III ligę.

Unia Dąbrowa Górnicza - Raków II Częstochowa 1:2

Bramki: Niedziałkowski (6.), Pedro (70.)

Raków: Mądrzyk – Błasik, Czekaj, Chłód – Bator (60. Malinowski), Kucharczyk, Tylec, Oziębała – Pedro, Niedziałkowski (67. Mazurek), Balboa (70. Zielonka)