[Raków II] Daleka wyprawa Medalików

Kolejnym ligowym rywalem drugiej drużyny Rakowa będzie Stilon Gorzów Wielkopolski. Podopieczni trenera Kuźmy w sobotę 25 marca powalczą w jednej z dwóch stolic woj. lubuskiego o pierwsze tej wiosny punkty.

Trzy dotychczasowe mecze rundy rewanżowej, to dla Rakowa II trzy jednobramkowe porażki. Licznik punktów w drużynie trenera Kuźmy zatrzymał się na liczbie 41. W efekcie drugi zespół Medalików spadł w ligowej klasyfikacji na trzecią pozycję. Zawodnicy z Limanowskiego tracą dwa punkty do Rekordu Bielsko-Biała oraz trzy do Polonii Bytom. Sobotnie starcie ze Stilonem Gorzów Wielkopolski będzie szansą, by powrócić na zwycięskie tory i nadrobić straty do przeciwników.  

 

Drużyna prowadzona przez Karola Gliwińskiego, to 10. zespół w tabeli trzeciej grupy III ligi. Gorzowianie w dotychczasowej kampanii zgromadzili na koncie 25 punktów, z czego zaledwie 9 wywalczyli na własnym boisku. Stilon z pięcioma wygranymi w delegacjach jest jedną z drużyn, które lepiej poczynają sobie na wyjazdach. Znajduje to potwierdzenie w ostatnich kolejkach, gdyż piłkarze z Gorzowa Wielkopolskiego tej wiosny odnieśli wyjazdowe zwycięstwa z Gwarkiem Tarnowskie Góry i Górnikiem II Zabrze, natomiast przed własną publicznością ulegli 1:2 rezerwom Chrobrego Głogów. 

 

Łącznie, w sezonie 2022/23 na stadionie OSiR-u w Gorzowie Wielkopolskim, gracze Stilonu dwukrotnie wygrali, trzykrotnie remisowali, a pięć razy uznali wyższość drużyny przyjezdnej. W dziesięciu domowych spotkaniach Stilon zdobył 11 bramek, a stracił ich 14. W całych rozgrywkach gorzowianie zdobyli ich 31, tracąc przy tym 35. Najlepszym strzelcem zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego jest Emil Drozdowicz, który na swoim koncie ma 14 goli. Tym samym znajduje się on na 3. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi.  

 

W rundzie jesiennej drużyny Rakowa II i Stilonu spotkały się 20 sierpnia 2022 r. W meczu rozegranym przy ul. Limanowskiego 83 podopieczni trenera Kuźmy zwyciężyli 4:0 po golach: Pedro Vieiry, Miłosza Roguli, Adriana Balboy i Kamila Chilińskiego.  Mecz 21. kolejki III ligi między Stilonem Gorzów Wielkopolski, a Rakowem II Częstochowa poprowadzi Piotr Bieniek ze Szczecina. Początek spotkania zaplanowano na 12:00. Transmisja z meczu w systemie PPV dostępna będzie TUTAJ