[Raków II] Daleki wyjazd na Łużyce

Podopieczni trenera Kuźmy po trzech zwycięstwach z rzędu powalczą w sobotę, 6 maja o czwartą wygraną. Drugi zespół Medalików zagra na wyjeździe z Cariną Gubin. Start meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Rezerwy Rakowa w trzech ostatnich spotkaniach schodziły z boiska zwycięskie. Dorobek Medalików stanowią w chwili obecnej 52 punkty, dzięki którym drużyna utrzymuje się w ligowej klasyfikacji na najniższym stopniu podium. Układ pierwszej czwórki pozostaje od dwóch kolejek niezmienny. Stawce przewodzi Polonia Bytom, która ma na koncie 59 punktów. Drugi jest Rekord Bielsko-Biała z 57 punktami na koncie, a Ślęza Wrocław depcze po piętach Rakowowi, tracąc do zespołu z Limanowskiego jedno “oczko”. 

 

Carina Gubin, to 7. zespół w tabeli. Obuwnicy wywalczyli jak dotąd 38 punktów, na który złożyło się 11 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek. Zawodnicy z granicznego miasta nieznacznie lepiej spisują się na wyjazdach. W delegacji wygrali sześciokrotnie, trzykrotnie zremisowali i cztery razy przegrali. Dla porównania, na własnym obiekcie zanotowali 5 wygranych, 2 remisy i 6 porażek. Rundę wiosenną podopieczni Grzegorza Kopernickiego zaczęli bardzo mocno, zdobywając w trzech pierwszych meczach 9 punktów. Od tamtej pory punktują równo, choć chimerycznie. Kolejne sześć spotkań, to dwa remisy, dwie wygrane i dwie porażki. W ostatniej serii gier pokonali na wyjeździe Górnik II Zabrze 3:1. Zespół z historycznych Łużyc dysponuje ujemnym bilansem bramkowym. Zawodnicy Cariny zdobyli ich 31, a stracili 34. Tytuł najlepszego strzelca drużyny należy do Jakuba Rysia, który siedmiokrotnie trafiał do siatki. 

 

W rundzie jesiennej rezerwy Rakowa zmierzyły się z Cariną 1 października minionego roku, w samo południe. W tamtym spotkaniu lepszy okazał się zespół Medalików, który wygrał 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był kapitan drużyny – Michał Czekaj. 

 

Sobotni mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Gubinie przy ul. Sikorskiego 89. Sędzią głównym spotkania będzie Szymon Erenc. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 17:00.