[Raków II] Do Częstochowy przyjeżdża wicelider

Na sobotę 29 października zaplanowano mecz 14. kolejki III ligi, w którym drugi zespół Rakowa zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała. Spotkanie będzie konfrontacją dwóch drużyn, które przewodzą ligowej klasyfikacji.

Dzięki wygranej w Gorzowie Wielkopolskim, podopieczni Tomasza Kuźmy ponownie odskoczyli rywalom z Bielska-Białej oraz Zabrza na 7 punktów. Po trzynastu kolejkach rezerwy Rakowa są liderem ligi z 33 punktami na koncie. Czerwono-Niebiescy mają w dorobku 10 zwycięstw i 3 remisy.

 

Rekord Bielsko-Biała, to czwarty zespół ubiegłego sezonu. Drużyna stawiana przez wielu w gronie faworytów do awansu. W bieżącej kampanii Rekord radzi sobie równie dobrze, zajmując w tabeli drugą pozycję. Oprócz tego, podopieczni Dariusza Mrózka udanie zaprezentowali się w Fortuna Pucharze Polski, z którego odpadli na etapie 1/16 po dramatycznym boju z Pogonią Szczecin. 

 

Ostatnia kolejka zakończyła się dla obu drużyn odmiennie. Gracze Tomasza Kuźmy pokonali Wartę Gorzów Wlkp. 2:1 po bramkach Furtaka i Mazurka. Piłkarze Rekordu natomiast przegrali u siebie 0:1 z rezerwami Górnika Zabrze. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Zabrza zrównał się w klasyfikacji punktowej z Rekordem. 

 

Czerwono-Niebiescy mierzyli się z Rekordem Bielsko-Biała całkiem niedawno – 11 maja bieżącego roku. Przy #L83 rozegrano wtedy ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu Okręgu. Rekord Bielsko-Biała wygrał tamten mecz 4:2, choć przez większą część spotkania gonił wynik. Gole dla Rakowa zdobywali Pedro i Bator. Ze strony Rekordu odpowiedzieli: Wróbel, Nowak, Kasprzyk i Mucha. 

 

Mecz poprowadzi trójka arbitrów z Mazowieckiego ZPN. Sędzią głównym wyznaczony został Kamil Chmielewski. Przy liniach bocznych pomogą mu Marcin Lisowski i Łukasz Gudyn. Na klubowym kanale YouTube będzie dostępna darmowa transmisja z meczu. Pierwszy gwizdek wybrzmi przy Limanowskiego 83 punktualnie o 12:00.