[Raków II] Do Nysy po kolejne trzy punkty

W sobotę 24 września lider III ligi, gr. 3 zagra na wyjeździe z Polonią Nysa. W 9. kolejce zmierzą się więc dwa zespoły, które w ubiegłym sezonie zwyciężyły w IV lidze.

Minionej niedzieli rezerwy Rakowa pokonały 4:0 Odrę Wodzisław. Dla Czerwono-Niebieskich była to siódma wygrana w bieżących rozgrywkach. Po ośmiu seriach gier druga drużyna Rakowa piastuje pozycję lidera. Wicelider – Lechia Zielona Góra – ma sześć punktów straty. 

 

W poprzednim sezonie Polonia Nysa wygrała opolską grupę IV ligi, co sprawia, że w sobotę zmierzą się ze sobą dwa zespoły zasługujące na miano beniaminka. Zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Czajkę zebrali do tej pory 11 punktów, dzięki czemu zajmują 9. pozycję w lidze. 

 

W ostatniej kolejce piłkarze z województwa opolskiego zremisowali u siebie 2:2 z rezerwami Górnika Zabrze. Co ciekawe, dla Polonii mecz z Rakowem II będzie już siódmym domowym w bieżących rozgrywkach. Trzy z nich Polonia wygrała, jeden zremisowała, a w dwóch poniosła porażkę.  

 

Zespoły Rakowa II i Polonii Nysa ostatni raz mierzyły się ze sobą w ubiegłym roku. 13 lutego 2021 w meczu kontrolnym padł remis 2:2. Gole dla Rakowa strzelali wtedy Mizgała i Kanior.  

 

Mecz zostanie rozegrany na stadionie sportowym przy ul. Sudeckiej 28 w Nysie. Arbitrem spotkania będzie Paweł Kukla, który rozpocznie mecz punktualnie o 15:00.