[Raków II] Do Polkowic pełni wiary

W 13. serii gier III ligi podopiecznych Michała Pulkowskiego czeka mecz w delegacji. Zespół rezerw mistrza Polski w sobotę, 21 października zmierzy się ze spadkowiczem z II-ligi – Górnikiem Polkowice.

Mimo ostatniej słabszej serii, rezerwy Rakowa jadą do Polkowic z wiarą we własne możliwości. Górnik Polkowice to drużyna, która w minionym sezonie do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie w II lidze, jednak ostatecznie do uniknięcia degradacji zabrakło co najmniej punktu. Szkoleniowcem Górnika Polkowice jest Enkeleid Dobi, który wrócił do Górnika po trzyletniej przerwie, zastępując na tym stanowisku Michała Kowbela po sześciu kolejkach obecnego sezonu. W bieżącej kampanii ekipa prowadzona przez Albańczyka z dorobkiem 19 punktów plasuje się na szóstej pozycji. Górnik znacznie lepiej spisuje się na wyjazdach, gdzie zdobył do tej pory 13 punktów. Na własnym obiekcie gracze z Polkowic odnieśli jak dotąd jedną wygraną, trzy razy remisowali i dwukrotnie przegrywali. Zawodnicy Górnika zdobyli w lidze 19 bramek, stracili natomiast 21. Najlepszym strzelcem w zespole jest Jakub Ryś, który ma na koncie 4 trafienia. 

 

W ostatniej kolejce obie drużyny zapunktowały. Podopieczni trenera Michała Pulkowskiego zremisowali 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry i dopisali do swojego dorobku jedno “oczko”. Górnik Polkowice pokonał na wyjeździe Pniówek Pawłowice 5:2. Sobotnie spotkanie będzie premierową konfrontacją drużyny rezerw Rakowa z Górnikiem Polkowice. Ostatni mecz pierwszego zespołu Rakowa z ekipą z Polkowic miał miejsce 24 sierpnia 2013 r. Wówczas w rozgrywkach 2. ligi Górnik zremisował w Częstochowie 1:1. Mecz rewanżowy zakończył się walkowerem dla Rakowa. 

 

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Michał Kramski. Mecz 13. kolejki III ligi, gr. 3 zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Polkowicach i rozpocznie się o 15:00.