[Raków II] Do Siewierza tylko po zwycięstwo

Po ostatnich zwycięstwach piłkarzy Tomasza Kuźmy interesują tylko trzy punkty. Czerwono-Niebiescy pewnie zmierzają w kierunku baraży o III ligę. W sobotę na ich drodze stanie Przemsza Siewierz.

Raków II w minionej kolejce zaprezentował dobrą, wyrachowaną grę. Zero z tyłu, spokojne tempo, bramkarz rywali pokonany czterokrotnie. Nikt, kto oglądał mecz przy #L83 nie mógł narzekać na poziom.

 

W sobotę Czerwono-Niebiescy rozpoczną piłkarski maraton: seria trzech meczów w ciągu tygodnia. Najpierw czeka ich wyjazd do Siewierza, później środowy mecz z Rekordem Bielsko-Biała w Pucharze Polski, a bieg zakończy drugi ligowy wyjazd z rzędu – tym razem do Dąbrowy Górniczej. Celem Rakowa jest z pewnością zwycięski hat-trick. 

 

Przemsza Siewierz wydaje się być przeciwnikiem najłatwiejszym do ogrania z powyższej trójki. W piłce nożnej nie ma jednak łatwych meczów, a zawodnicy z Siewierza walczą o ligowy byt, co może tylko pogłębić ich determinację. Do opuszczenia strefy spadkowej brakuje im tylko jednego punktu. Raków jest na przeciwnym biegunie. Czerwono-Niebiescy przewodzą w lidze, a dystans od Ruchu Radzionków to tylko i aż 4 oczka. 

 

W rundzie jesiennej Raków spokojnie poradził sobie z Przemszą. Podopieczni trenera Kuźmy wygrali 3:0 po bramkach Mazurka, Oziębały i samobójczym trafieniu Dawida Skrzypińskiego.  

 

Do Siewierza lider rozgrywek uda się zatem po czwartą z rzędu wygraną. Zgodnie z harmonogramem, mecz na stadionie sportowym w Siewierzu rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00.