[Raków II] Do Tarnowskich Gór po kolejne trzy punkty

Do zakończenia rundy jesiennej pozostały już tylko trzy kolejki. W 15. serii gier podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się w Tarnowskich Górach z miejscowym Gwarkiem. Mecz odbędzie się w sobotę 5 listopada.

Po czternastu rundach ligowych zmagań Raków II ma na swoim koncie 34 punkty. Czerwono-Niebiescy pozostają liderem III ligi, grupy trzeciej dysponując pięcioma punktami przewagi nad grupą pościgową. O pozycje 2-6 trwa zacięta walka pomiędzy: Górnikiem II Zabrze, Ślęzą Wrocław, Polonią Bytom, Rekordem Bielsko-Biała oraz Lechią Zielona Góra. W tabeli drugi zespół od szóstego dzielą zaledwie dwa "oczka".

 

Sobotni rywal rezerw Rakowa – Gwarek Tarnowskie Góry – zdobył w czternastu dotychczasowych kolejkach 21 punktów. O sześć mniej niż szósta w tabeli Lechia Zielona Góra. W poprzednim sezonie gracze z Tarnowskich Gór prezentowali się w rozgrywkach III ligi nieco gorzej, kończąc kampanię na 13. pozycji. 

 

Zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Ganowicza w ostatnich pięciu meczach ponieśli trzy porażki, jeden mecz wygrali, odnotowali też jeden remis. W minioną sobotę przegrali w delegacji z rezerwami Górnika Zabrze 1:5. Tego samego dnia podopieczni Tomasza Kuźmy zremisowali 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała. 

 

W zespole Czerwono-Niebieskich wciąż świetnie funkcjonuje defensywa. Rezerwy Rakowa straciły w tym sezonie tylko osiem goli. W połączeniu z trzydziestoma trafieniami na koncie daje to najlepszy bilans bramkowy w lidze. Najlepszym strzelcem jest Kamil Chyliński, który pięciokrotnie pokonał bramkarzy rywali.  

 

Gwarek Tarnowskie Góry natomiast stracił 22 gole, strzelając przy tym 21. Dla klubu z Tarnowskich Gór najczęściej trafiał Michał Biskup, który czynił to 10 razy. Drużyna trenera Ganowicza w bieżącym sezonie cechuje się tym, że dużo lepiej spisuje się na wyjazdach. Z sześciu odniesionych jesienią zwycięstw aż pięć Gwarek odniósł w delegacji.  

 

Ostatnie mecze obu drużyn miały miejsce w sezonie 2016/17, na szczeblu IV ligi. Drugi zespół Rakowa przegrał wówczas z Gwarkiem dwukrotnie. Na wyjeździe 0:3, w Częstochowie 0:5. Gracze z Tarnowskich gór w tamtym sezonie wygrali rozgrywki i wywalczyli awans do III ligi.  

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Na sędziego głównego meczu został wyznaczony Mariusz Węgrzyk z Jejkowic, a pomagać mu będą asystenci: Łukasz Jakubski i Bartosz Jeż. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 13:00.