[Raków II] Do Tychów po awans

Już dziś o 17:00 zostanie rozegrany drugi mecz barażowy pomiędzy Rakowem II, a GKS-em II Tychy. Czerwono-Niebiescy po pierwszym spotkaniu bronią jednobramkowej przewagi.

Sobotni mecz przyniósł rozstrzygnięcie dopiero w 78. minucie, kiedy to za sprawą Przemka Oziębały piłka wylądowała w siatce tyszan. Dzięki tej bramce drużyna Tomasza Kuźmy jest przed rewanżem w nieco bardziej komfortowej sytuacji.

Czerwono-Niebiescy w minionym sezonie Zina IV Ligi bardzo dobrze radzili sobie na obiektach rywali. Na wyjazdach wygrali 13 meczów, zremisowali i przegrali po jednym. W 15 spotkaniach zdobyli aż 48 goli, tracąc przy tym tylko trzy. Do meczu z GKS-em II Tychy piłkarze podejdą z sześcioma kolejnymi zwycięstwami na wyjazdach.

Drużyna GKS-u II Tychy z kolei lepiej prezentowała się w rundzie zasadniczej na własnym stadionie. Tyszanie wygrali u siebie 12 meczów, przegrywając trzy. 36 punktów zdobytych u siebie stanowi 56% całej zdobyczy punktowej tyszan. Ostatnie 5 domowych meczów GKS-u, to 4 wygrane i remis.

W bieżącym sezonie zespoły spotkały się dwa razy: w Pucharze Polski na szczeblu ŚlZPN oraz w pierwszym barażu o awans. Czerwono-Niebiescy wygrali oba te spotkania.  

Rewanżowy mecz barażowy między Rakowem II, a GKS-em II Tychy rozpocznie się o 17:00, na boisku bocznym przy ul. Edukacji 7 w Tychach. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na YouTube, na kanale RakówTV.