[Raków II] Do zwycięstwa zabrakło niewiele

W meczu 12. kolejki III ligi, gr. 3 podopieczni Michała Pulkowskiego zremisowali 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Bramkę dla Medalików zdobył w 40. minucie 16-letni Tobiasz Mras.

Starcie rezerw mistrza Polski z Gwarkiem Tarnowskie Góry rozkręcało się powoli. W premierowych minutach spotkania zespoły starały się spokojnie rozgrywać i żadna z drużyn nie narzuciła wyższego tempa. Nieco groźniejsi byli podopieczni trenera Pulkowskiego. W 10. minucie gry Tobiasz Mras obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył, ale w tej sytuacji na posterunku był bramkarz Gwarka. Kilka minut później z dystansu spróbował też Szymon Zielonka, jednak piłka poszybowała nad bramką. Najważniejszy moment pierwszej połowy nadszedł w 40. minucie. Po składnej akcji Medalików piłkę na lewym skrzydle otrzymał Piotr Malinowski. “Malina” sprytnym podaniem znalazł Tobiasza Mrasa, a młody pomocnik uderzył z powietrza i pokonał Patryka Kukulskiego. Do szatni podopieczni Michała Pulkowskiego schodzili zatem z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście. Sześć minut po wznowieniu gry z bliskiej odległości spudłował jeden z graczy Gwarka. W 64. minucie dobrym refleksem błysnął Antonios Tsiftsis. Grecki golkiper poradził sobie z mocnym półwolejem z szesnastego metra. Na kwadrans przed końcem meczu w polu karnym Medalików sfaulowany został Jakub Załucki i arbiter wskazał na “wapno”. Do piłki podszedł Mateusz Bąk. Antonios Tsiftsis obronił “jedenastkę”, ale Bąk dobił piłkę z najbliższej odległości. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry zza pola karnego spróbował rezerwowy Jakub Łukasiewicz, jego strzał trafił jednak w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry piłka meczowa była na głowie Mateusza Głowińskiego, ale w tej sytuacji golkiper Gwarka spisał się kapitalnie i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później arbiter odgwizdał koniec spotkania.

Po dwunastu kolejkach rundy jesiennej podopieczni trenera Pulkowskiego zajmują w tabeli 17. pozycję, a ich dorobek wynosi 6 punktów. Do bezpiecznego miejsca zespół rezerw traci 5 “oczek”. W następnej serii gier drużyna z Limanowskiego zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. W międzyczasie drugi zespół Rakowa wystąpi także w finale Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. Finał odbędzie się w najbliższą środę o 15:30, a Medaliki zagrają z IV-ligową Victorią Częstochowa.

Raków II Częstochowa - Gwarek Tarnowskie Góry 1:1

Bramki: Mras (40’) – Bąk (76’)

Raków II: Tsiftsis, Jurczyński, Okulicki, Żołądź, Malinowski (73. Cierpiał), Malamis (90. Jarek), Zielonka, Kucharczyk (73. Łukasiewicz), Długosz, Mras, Walczak (61. Głowiński).