[Raków II] Dobra passa przy #L83 przerwana

W środę, 24 maja podopieczni Tomasza Kuźmy w ramach 30. serii gier III ligi rywalizowali z Wartą Gorzów Wielkopolski. Medaliki przegrali 0:2 po dwóch bramkach Karola Gardzielewicza.

Zespół trenera Kuźmy pragnął wygrać przed własną publicznością po raz czwarty z rzędu. Goście potrzebują natomiast jeszcze kilku punktów, by móc być pewnym utrzymania w III lidze. Początek spotkania należał do Medalików, a najlepszą okazję miał w 13. minucie Łukasz Kabaj, którego potężne uderzenie nieznacznie minęło poprzeczkę bramki strzeżonej przez Łukasza Wiśniewskiego. Rezerwy Rakowa miały kolejną szansę na gola kilka minut później, gdy do główki skakał Przemysław Oziębała. W jednej z następnych akcji piłka wylądowała pod nogami Karola Gardzielewicza, a ten podciągnął z nią pod pole karne i posłał płaskie uderzenie, które odbiło się od słupka i wpadło do siatki. Trener Kuźma próbował zareagować, wprowadzając na boisko w 31. minucie Łukasza Mazurka. Sześć minut przed przerwą Piotr Malinowski oddał groźny “centrostrzał”, z którym duże trudności miał Łukasz Wiśniewski. Chwilę później kąśliwie przy słupku uderzył Łukasz Furtak, ale i w tej sytuacji dobrze interweniował Wiśniewski.

Od początku drugiej połowy obie drużyny poszukiwały swojego rytmu, co przekładało się na sporą ilość boiskowej walki. Na 20 minut przed upływem regulaminowego czasu gry Łukasz Furtak uderzał głową po rzucie rożnym, ale piłka minęła lewy słupek bramki gorzowian. Szkoleniowiec rezerw Rakowa poszukiwał świeżości w grze i w 78. minucie wpuścił na boisko Mateusza Głowińskiego oraz Oliwiera Długosza. Podopieczni Tomasza Kuźmy starali się doprowadzić do wyrównania, lecz to goście wyprowadzili cios na 2:0. W 86. minucie piłka znalazła się w okolicy jedenastego metra, gdzie dopadł do niej Karol Gardzielewicz. Najlepszy strzelec Warty Gorzów Wlkp. mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie przyjezdnych. W ostatnim fragmencie spotkania najbliżej zdobycia bramki dającej remis byli obrońcy Rakowa II: Łukasz Furtak i Michał Czekaj, ale żadnemu z nich się ta sztuka nie powiodła.

Do końca bieżącej kampanii zostały jeszcze cztery kolejki. W następnej z nich drugi zespół Medalików zagra w najbliższą sobotę, 27 maja wyjazdowe spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała.

Raków II Częstochowa - Warta Gorzów Wielkopolski 0:2 (0:1)

Bramki: Gardzielewicz (21’, 87’)

Raków II: Rajczykowski, Czekaj, Kabaj (53. Rygiel), O. Kucharczyk, Tylec (53. Bęben), Zielonka, Oziębała (78. O. Długosz), Furtak, Malinowski, Mizgała (78. Głowiński), Chiliński (31. Mazurek)

Żółte kartki: Czekaj, Kabaj, O. Kucharczyk, Furtak – Krauz, Majerczyk