[Raków II] Domowa walka o przełamanie

W sobotę, 30 września zespół rezerw w meczu rozgrywanym w ramach 10. kolejki III ligi podejmie Wartę Gorzów Wielkopolski. Podopieczni Michała Pulkowskiego rozpoczną rywalizację z Wartą o 12:00.

Znacznie odmłodzony Raków II po dziewięciu rozegranych spotkaniach wciąż dysponuje na koncie pięcioma punktami. Drugi zespół Rakowa znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli swojej grupy, jednak strata do zajmującego 15. pozycję Stilonu to zaledwie trzy “oczka”. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Pulkowskiego w najbliższą sobotę powalczy o powrót na zwycięską ścieżkę. Rywalem zespołu rezerw będzie plasująca się na 10. pozycji Warta Gorzów Wielkopolski. 

 

Nasz sobotni przeciwnik poszukuje wygranej od trzech kolejek. W dwóch ostatnich meczach ekipa trenera Mateusza Konefała przegrywała. Ostatnia seria gier w wykonaniu Warto to domowa porażka 1:3 z Pniówkiem Pawłowice. W rozegranych dotychczas dziewięciu meczach gorzowianie wygrywali dwukrotnie. Oprócz tego, zawodnicy Warty cztery razy dzielili się punktami i w trzech spotkaniach okazali się słabsi od rywali. Bilans bramkowy drużyny z województwa lubuskiego wynosi -6. Gorzowianie trafiali w lidze 10 razy, a najczęściej czynił to Paweł Krauz, który ma na swoim koncie trzy bramki. 

 

Ostatnie starcie obu drużyn miało miejsce 24 maja bieżącego roku. Wówczas Warta Gorzów Wielkopolski wywiozła z Częstochowy komplet punktów po dwóch trafieniach Karola Gardzielewicza.  

 

Na arbitra głównego sobotniej konfrontacji został wyznaczony Tomasz Lewandowski. Piłkarze zmierzą się na boisku bocznym przy L83, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00. Wstęp na mecz jest wolny, gorąco zachęcamy do wspierania młodego zespołu rezerw.