[Raków II] Domowe starcie z wicemistrzem

Już w sobotę 13 sierpnia rezerwy Rakowa w 2. kolejce III Ligi, grupy trzeciej, zmierzą się ze Ślęzą Wrocław. Walkę Czerwono-Niebieskich o drugie ligowe zwycięstwo będzie można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

Po pierwszej serii gier zespoły Rakowa II i Ślęzy sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując kolejno 4. oraz 5. miejsce. W ubiegłą sobotę w meczach obu drużyn padł identyczny wynik. Czerwono-Niebiescy po bramkach Chłoda i Pedro pokonali MKS Kluczbork 2:1, natomiast Ślęza Wrocław wygrała na własnym stadionie z rezerwami Górnika Zabrze, a bramki zdobywali Adam Samiec i Vinicius Matheus. 

 

Ślęza jest jednym z faworytów ligi. Zespół rozgrywa swoje mecze na nowoczesnym obiekcie położonym na wrocławskich Kłokoczycach, a w ubiegłym sezonie zdobył wicemistrzostwo III Ligi, grupy trzeciej, ustępując jedynie rezerwom Zagłębia Lubin.  

 

W najnowszej historii odnotowano jeden pojedynek Rakowa Częstochowa ze Ślęzą. W fazie przygotowań do sezonu 2015/2016, pierwsza drużyna Czerwono-Niebieskich pokonała Wrocławian 1:0 w meczu sparingowym, a zwycięskiego gola zdobył wówczas Maksym Kowal.

 

Przypominamy, iż ze względu na modernizację boiska bocznego przy Limanowskiego 83, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystkich chętnych zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie będzie można obejrzeć darmową transmisję z meczu. Na obiekcie przygotowane są również miejsca dla dziennikarzy, choć jest ich ograniczona ilość.

 

Sobotnie spotkanie poprowadzi sędzia Gerard Gawron, którego pierwszy gwizdek wybrzmi punktualnie o 12:00.