[Raków II] Druga drużyna wróciła do treningów

Podopieczni Tomasza Kuźmy odbyli pierwszy trening po wakacyjnej przerwie. W poniedziałek 11 lipca drugi zespół Rakowa zainaugurował cykl przygotowawczy do nowego sezonu, w którym Czerwono-Niebieskim przyjdzie zmagać się w rozgrywkach III Ligi.


Trener rezerw Rakowa niezwykle cieszył się z powrotu drużyny na boisko. - Pełni entuzjazmu wróciliśmy dzisiaj do zajęć treningowych. Myślę, że ta przerwa podziałała na nas motywująco i widać było dzisiaj u zawodników dużą chęć powrotu do gry - podsumował trener Kuźma po zakończeniu treningu.

Jednostka treningowa składała się z części motorycznej, a także gierek zespołowych i ćwiczeń z piłką. Zawodnicy wykazywali dobry humor, wigor i energię. W wykonywaniu zadań treningowych graczom Rakowa II nie przeszkadzała burza z ulewnym deszczem, która przeszła nad boiskiem. Poniedziałkowy trening rozpoczął całotygodniowy cykl treningowy, którego zwieńczenie stanowi sobotni sparing. Czerwono-Niebiescy zagrają wyjazdowy mecz z rezerwami Górnika Zabrze. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 11:00 na obiekcie Kamień w Rybniku.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kuźmę przygotowują się do debiutanckiego sezonu na poziomie III Ligi. Pierwszą kolejkę nowego sezonu zaplanowano na 6-7 sierpnia. Czerwono-Niebiescy na inaugurację zagrają przy #L83 z dwunastą drużyną ubiegłorocznych rozgrywek – MKS-em Kluczbork.