[Raków II] Druga z rzędu wygrana 4:0

Podopieczni Tomasza Kuźmy osiągnęli w minionej kolejce plan maksimum i pokonali u siebie Odrę Wodzisław. Dzięki tej wygranej i stracie punktów przez rywali, Czerwono-Niebiescy zwiększyli swoją przewagę w tabeli.

W poprzedniej kolejce rezerwy Rakowa pokonały rezerwy Miedzi Legnica 4:0. Gole w tamtym spotkaniu strzelali: Furtak, Kubik, Chiliński i Balboa. Przed tą kolejką Raków II był jedyną niepokonaną drużyną w lidze i Czerwono-Niebiescy z pewnością zamierzali tę serię kontynuować.

W niedzielę na boisko wybiegła zupełnie inna jedenastka, niż ta, która w środku tygodnia walczyła w Okręgowym Pucharze Polski z Unią Rędziny. W wyjściowym zestawieniu znalazło się dwóch członków pierwszego zespołu: Kacper Trelowski i Daniel Szelągowski. Oprócz nich do składu powrócił Szymon Zielonka i Adrian Balboa, a na bokach zagrali weterani Malinowski i Oziębała.

Pierwszy fragment meczu był pełen fauli i strat z obu stron.  Impas przełamała bramka Przemysława Oziębały z 19. minuty meczu. Kapitan Rakowa doszedł w polu karnym do piłki i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Kolejne minuty meczu przypominały te początkowe. Dużo walki, mało konkretów. Gola, który zmienił przebieg spotkania zdobył w 40. minucie Oliwier Kucharczyk. Hubert Tylec dośrodkował z rożnego wprost na stopę Kucharczyka i ten skierował piłkę obok interweniującego bramkarza.

Przed przerwą Czerwono-Niebiescy zwiększyli jeszcze prowadzenie do różnicy trzech bramek. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry, podopieczni trenera Kuźmy rozegrali modelową akcję. Zielonka przerzucił na skrzydło do Oziębały, ten dobiegł do linii końcowej i wystawił piłkę na jedenasty metr Chilińskiemu, który bez problemu wykorzystał sytuację.

Po zmianie stron trener Trzeciak próbował zmienić oblicze meczu poprzez roszady w składzie, jednak manewr ten nie przyniósł skutku. W Rakowie weszli z kolei na boisko Niedziałkowski, Chłód, Rogula i Mizgała.

Wynik nie ulegał zmianie do 76. minuty. Wtedy w pole karne Odry przedarł się Piotr Malinowski. “Malina” celnie dograł piłkę Oziębale, który po chwili cieszył się ze swojego drugiego gola.

Czerwono-Niebiescy trzeci raz w sezonie wygrali w stosunku 4:0. W dotychczasowych ośmiu kolejkach strzelili 24 gole, tracąc przy tym 5.  Zwycięstwo z Odrą Wodzisław było siódmym w bieżącej kampanii. W sobotę 24 września drugi zespół Rakowa zagra wyjazdowy mecz z innym beniaminkiem rozgrywek – Polonią Nysa.

Raków II Częstochowa - Odra Wodzisław Śl. 4:0

Bramki: Oziębała (19.,76.), Kucharczyk (39.), Chiliński (45+2)

Raków: Trelowski – Furtak (62. Chłód), Czekaj, Kucharczyk – Malinowski, Zielonka, Tylec (80. Wireński), Oziębała – Balboa (73. Mizgała), Chiliński (62. Niedziałkowski), Szelągowski (73. Rogula)