[Raków II] Drugoligowiec mocniejszy w meczu kontrolnym

W sobotę 11 lutego drugi zespół Rakowa skonfrontował się w test meczu z GKS-em Jastrzębie. Podopieczni Tomasza Kuźmy wrócili z tego spotkania na tarczy, ulegając drugoligowcowi 1:5.

Rezerwy Rakowa mierzyły się w sobotnie popołudnie z silnym przeciwnikiem, wszak GKS Jastrzębie, to 9. drużyna eWinner 2. ligi. Od początku spotkania piłkarze GKS-u próbowali nadać ton boiskowym wydarzeniom.

Pierwszy gol padł w 9. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Furtak niefortunnie interweniował głową i skierował piłkę do własnej bramki. W 17. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Jastrzębian, jednak ze względu na charakter meczu uzgodniono, iż będzie on kontynuowany w pełnych składach. Kolejną groźną sytuację formalni gospodarze tego spotkania wykreowali kwadrans później. W 25. minucie mocnym strzałem ze skraju pola karnego do siatki trafił zawodnik testowany i było 2:0.

Niecałe 180 sekund później w polu karnym ofiarnie interweniował Łukasz Furtak, jednak futbolówka trafiła go w rękę. Arbiter podyktował “jedenastkę”, pewnie zamienioną na gola przez Daniela Stanclika.

Podopieczni Tomasza Kuźmy walczyli o gola kontaktowego, jednak nie mogli sforsować szczelnej defensywy drugoligowca. Zagrożenie stwarzał głównie Hubert Tylec za pomocą strzałów ze stojącej piłki. Jedyną bramkę drużyna Medalików zdobyła na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu pierwszej połowy. Po dograniu Patryka Malamisa piłkę do siatki wpakował  z najbliższej odległości Przemysław Oziębała.

W drugiej części meczu gracze Rakowa II próbowali odwrócić losy spotkania i złapać kontakt z GKS-em. Trener Kuźma zarządził serię zmian, w wyniku której na boisko weszli: Mazurek, Chłód, Bator, D. Kucharczyk i Cierpiał.

Piłkarze prowadzeni przez Grzegorza Kurdziela, którzy za dwa tygodnie zainaugurują rundę wiosenną, nie utracili jednak kontroli nad meczem.  W ostatnich 20 minutach spotkania narzucili szybsze tempo, przenosząc ciężar gry na połowę Częstochowian. Kilka razy dobrze w bramce spisał się Oskar Kubik, lecz w 78. minucie bardzo ładnym strzałem z półwoleja popisał się Kacper Zych. W tej sytuacji Kubik skapitulował. Ten sam zawodnik przechytrzył bramkarza Medalików 4 minuty później. Zych ubiegł Kubika przed polem karnym i skierował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 5:1 dla GKS-u Jastrzębie.

Po sparingu z mocnym rywalem podopiecznych Tomasza Kuźmy czeka pracowity tydzień. W środę 15 lutego zagrają na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza. Natomiast trzy dni później – również w delegacji – zmierzą się z Podhalem Nowy Targ.

GKS Jastrzębie - Raków II 5:1

Bramki: Oziębała (44.)

Raków II: O. Kubik, O. Kucharczyk, Rygiel (60. Chłód), Furtak, Oziębała (62. Bator), Malinowski (46. Mazurek), Tylec, Zielonka (60. D. Kucharczyk), T. Kubik (77. Niedziałkowski), Malamis (60. Cierpiał), Zawodnik testowany (77. Chiliński)